Eşi Cezaevine Girdi, Oğluyla Yalnız Kaldı

İzmir’de, Özgür Korkmaz’ın, ailesinin izniyle henüz 16 yaşında evlenip çocuk sahibi olmasının ardından, eşi Sinan Korkmaz hakkında kamu davası açıldı. Küçük yaşta kızla birlikte olmak suçundan aldığı 4 yıl 5 ay hapis cezası Yargıtay tarafından onanınca Sinan Korkmaz, cezaevine girdi.

Eşi Cezaevine Girdi, Oğluyla Yalnız Kaldı
Şimdi 4 yaşında olan oğluyla yakınlarının yanına sığınan Özgür Korkmaz, "Eşim bana tecavüz etmemiş, herşey ailelerin izni ve benim gönlümle olmuş. Kanunların bize yaptığı haksızlık. Benim gibi binlerce kadın var. Artık yardım bekliyoruz" dedi. 
 
Babasının hayatını kaybetmesinin ardından annesiyle yaşayan Özgür Korkmaz’ın hayatı, yakınlarını ziyarete gittiği Çeşme’de, Sinan Korkmaz’la tanışmasıyla değişti. O zaman 16 yaşında olan Özgür Korkmaz, aşık olduğu, kendisinden bir yaş büyük Sinan Korkmaz’la, evlenmeye karar verdi. Ailelerin de izin vermesi üzerine, resmi nikahları kıyılmadan düğünleri yapıldı ve dünya evine girdiler.
 
DOĞUM YAPINCA ACI HAYATLARI BAŞLADI
 
Bu sırada hamile kalan Özgür Korkmaz, doğum yapmak için İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gidince, mutlu çift için kötü günler de başlamış oldu. Doktorlar bebeğin doğumunu gerçekleştirdi, ancak Özgür Korkmaz’ın yaşı küçük olduğundan, durum adli makamlara bildirildi. Bunun üzerine başlayan adli süreç sonunda Sinan Korkmaz, İzmir 1’inci Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’nde, ’Küçük yaşta kızla birlikte olmak’ suçundan yargılanmaya başladı. Eşinin ve ailesinin şikayetçi olmamasına rağmen Sinan Korkmaz için, kamu davası devam etti. Bu yargılama sonrasında Sinan Korkmaz’ın aldığı, 4 yıl 5 ay hapis cezası, Yargıtay tarafından da onandı. Onama sonrasında hakkında yakalama kararı çıkartılan Sinan Korkmaz, polislerce Çeşme’de gözaltına alındı. Tutuklanan Korkmaz, cezaevine gönderildi.
 
GERİDE KALAN GÖZÜ YAŞLI EŞİ, YAŞANANLARA İSYAN ETTİ
 
Eşinin tutuklanmasıyla büyük şok yaşayan ve yaşadıklarına isyan eden Özgür Korkmaz, ailesinin izniyle evlendiğini, çocukları dünyaya geldiğinde mahkeme kararıyla, kimliğini çıkardıklarını yine mahkeme kararıyla da eşiyle birlikte yaşamayı sürdürdüklerini anlattı. Eşinin suçsuz yere cezaevinde bulunduğunu savunan Özgür Korkmaz, "Biz hep izinle yaşadık. Eşim bana tecavüz etmedi, herşey ailelerin izni ve benim gönlümle oldu. Mutlu bir evliliğimiz vardı. Kendi halimizde yaşıyorduk. Karar, temyize gidince cezadan kurtulacağını düşündüm, ama olmadı. Eşim, boşu boşuna cezaevinde yatıyor. Kanunların bize yaptığı haksızlık. Eşim gibi binlerce tutuklu, benim gibi de binlerce geride kalmış kadın var. Yine bu suçtan en az ceza alan eşim. Kimisi 8 yıl ceza almış içeride yatıyor. Bu ailelelerin acılarına kulak verilmeli" dedi. Özgür Korkmaz, ayrıca bir sürü paket açıklandığını, ancak kendilerinin durumuna hiçbirisinin çare olmadığını, artık yetkililerden düzenleme yapmalarını beklediklerini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2014, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER