Esenyurt'ta Yangın Paniği

Esenyurt Alkop Sanayi Sitesi’nde bulunan bir karton koli ve kutu imalathanesinin depo kısmında yangın çıktı. Çok sayıda itfaiye ekibinin müdahale ettiği yangın, yaklaşık bir saat süren çalışmanın ardından kontrol altına alındı.Yangın, saat 01.00 sıralarında Esenyurt, Akçaburgaz Mahallesi, Alüminyumcular Sanayi Sitesi (ALKOP) 1592. Sokak’ta bulunan bir karton koli ve kutu imalatı yapan işyerinin depo kısmında çıktı.

Esenyurt'ta Yangın Paniği
Henüz bilinmeyen bir nedenle başlayan yangın, kısa sürede deponun tamamını etkisi altına aldı. İhbar üzerine olay yerine Esenyurt, Kıraç, Avcılar, Beylikdüzü ve birçok ilçeden daha itfaiye ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri de olay yerine gelerek tedbir aldı. İtfaiye ekipleri, merdiven aracını açarak deponun camlarından içeriye tazyikli suyla müdahale etmeye başladı. Başka bir ekip ise, deponun ön tarafında bulunan kepenkleri açıp, içeriden yangına müdahale etti. Ekipler, müdahale sırasında çevrede bulunan yangın musluklarından da hortumla su çekerek yardım aldı. Alevler, itfaiye erlerinin yaklaşık 1 saatlik çalışması sonucu kontrol altına alındı. İtfaiye ekipleri, yangının tamamen söndürülmesi için soğutma çalışması yaptı. Yangın sonrası, depoda büyük çapta maddi hasar meydana geldi.
 
Yangın haberini alıp, olay yerine gelen işyeri sahibi Mustafa Kemal Akkaya, yangın sırasında içeride kimsenin bulunmadığını belirterek, yangının elektrik kontağından çıkmış olabileceğini belirtti. Yangının çıkış sebebinin belirlenmesi için çalışma başlatıldı.
Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2015, 03:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER