banner9

Erzurum'da Saygı Yürüyüşü

İzmir Ege Üniversitesi’nde karşıt görüşlü öğrenciler tarafından öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu ve Türkiye’nin dört bir tarafında terörstler tarafından şehit edilen asker ve polis memurları için Erzurum Ülkü Ocakları, ’Saygı Yürüyüşü’ düzenledi.

Erzurum'da Saygı Yürüyüşü
 
Bugün saat 17.00’da Erzurum merkez Yakutiye ilçesindeki Ülkü Ocakları önünde toplanan Ülkücüler, trafiğe kapatılan Cumhuriyet Caddesinde dev Türk bayrağı açarak sloganlar eşliğinde yürüdü. Büyük bir bölümü bayrak taşıyan yaklaşık 3 bin kişi, Atatürk’ün heykelinin bulunduğu Havuzbaşına giderek tekrar geri döndü. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı yürüyüşten sonra tekrar Ülkü ocakları önünde toplanan gruba hitaben Erzurum Ülkü Ocakları İl Başkanı Bilgin Ertaş bir konuşma yaptı.
 
Ertaş, Ege Üniversitesinde geçen yıl 20 Şubat’ta hain ve alçak saldırı sonucu Fırat Yılmaz Çakıroğulu ile ülkenin dört bir yanında Türkiye’nin bekası için canlarını seve seve veren Türk Silahlı Kuvvetleri ile Emniyet mensuplarını anmak için saygı yürüyüşü yaptıklarını açıkladı. Ülkücüler, şehitlerin ruhu için Fatih’a okudu ve ülkücü yemini yaptıktan sonra dağıldılar.
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2016, 20:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER