Erzurum'da Kurban Manzaraları

Erzurum’da Kurban Bayramı’nın birinci günü yine istenmeyen görüntüler ortaya çıktı. Kimileri satın aldığı kurbanı elinden kaçırmamak için kimileri de kaçırdığı kurbanı yakalamak için büyük çaba harcadı. Uyarılara rağmen kurbanlar yine rastgele yerlerde ve çocukların gözü önünde kesildi.

Erzurum'da Kurban Manzaraları
 
Bayram namazının ardından kurban kesimleri başladı. Kasap ya da sahiplerinın elinden kaçan kurbanlıklar, Erzurum sokaklarında heyecanlı anların yaşanmasına neden oldu. Kurbanlıkları yakalamaya çalışırken yaralananlar oldu. Vatandaşlar saatlerce peşinden koştuğu ve yakalayamadıkları kurbanlıklar için, ’Alo 153’ü arayarak ’Boğa Timi’nden yardım istedi. Olay yerine gelen ekipler, uyuşturucu iğne atan silahlarla vurdukları kurbanlıkları etkisiz hale getirip yakaladı. Bazı boğalar atılan birkaç iğne ile vurulmasına rağmen kaçarak önününe çıkana saldırdı. Boğalar iğnenin etkisini göstermesi ile olduğu yere düşünce kasaplar tarafından kesilerek kurban edildi.
 
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Asri ve Adurrahmangazi mezarlığını ziyaret edenlere lokum ve çikolata ikram etti. Mezarlık önü ve kavşaklarda dilenen Suriyeli dilencileri ise polis uzaklaştırdı. Yetkililerin tüm uyarılarına rağmen kurbanlar yine rastgele yerlerde ve çocukların gözü önünde kesildi. Bazı çocuklar kurban kesimini korkulu gözlerle izledi, bazıları da dayanamayıp kaçtı.
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2014, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER