Erzincan'da Off- Road Yarışları Nefes Kesti

Erzincan’da düzenlenen Off-Road yarışmaları renkli ve heyecanlı geçti. 15 günde özel olarak hazırlanan parkurda mücadele eden yarışmacılar zaman zaman çok zorlu anlar yaşadı.

Erzincan'da Off- Road Yarışları Nefes Kesti
 
Erzincan Off-Road Derneği tarafından organize edilen 2’nci Off-Road Şenliği büyük heyecana sahne oldu. Erzincan ve çevre illerinden gelen sporcular kendileri için hazırlanan özel parkurda nefes kesen mücadele örneği sergiledi. Yamaç paraşütü sporcularınında renk kattığı yarışmalar S1 ve S2 klasman olmak üzere araçların motor gücüne göre iki kategoride yapıldı. Ekşisu mesire alanında hazırlanan iki kilometrelik parkurda gerçekleşen yarışta, yarışmacılar lastik geçişi, derin kuyu, sıralı tümsek, çapraz çukurun da aralarında olduğu 15 kapıdan geçerek derece elde etmeye çalıştı. Jeepleri ile zorlu parkuru geçmeye çalışan yarışmacılar oldukça zorlandı. Özellikle içerisi su dolu parkurda zorlanan yarışmacıların birçoğu bazı parkurları geçemezken, parkurda su içerisinde batan araçların ve sürücülerin imdadına yarış parkurunda hazır bekleyen traktörler yetişti. 15’i Erzincan’dan olmak üzere toplam 31 ekibin yarıştığı off-road şenliğine vatandaşlarda büyük ilgi gösterdi. Araçların parkurlardaki hareketlerini meraklı gözler ile izleyen vatandaşlar, zorlu parkurları başarı ile geçen araç sürücüleri alkış yağmuruna tuttular.
 
Erzincan Off-Road Derneği Başkanı Sinan Deniz çok güzel bir pist hazırladıklarını belirterek “Erzincan için çok farklı bir renk oldu. Civar illerden bir çok yarışmacı da katıldı. Bu sene geçen yıla göre daha güzel olacak. İnşallah seneye çıtayı biraz daha yükselteceğiz" dedi. Yarışmacılar ise oldukça zorlu bir parkurda büyük heyecan yaşadıklarını vurguladılar. İzleyiciler ise adrenalin dolu bir organizasyon olduğunu ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2014, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER