Ermeni İlkokulu'nda Bakan Bozkır'dan Öğrencilere Alkış

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır’ın bugün ziyaret ettiği Sahakyan Nunyan Ermeni İlkokulunda öğrenciler, 23 Nisan Çocuk Bayramı törenine hazırladıkları şiirleri ve metinleri okudu.

Ermeni İlkokulu'nda Bakan Bozkır'dan Öğrencilere Alkış
 
Bozkır seçim kampanyası kapsamında bugün Fatih ilçesindeydi. Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’i makamında ziyaret ettikten sonra Ak Parti seçim koordinasyon merkezinin açılışına katılan Volkan Bozkır daha sonra Kocamustafapaşa’daki Ermeni Kilisesini ziyaret etti. Surp Kevork Ermeni Kilisesi Vakfı Başkanı Yesai Demir, Volkan Bozkır ve beraberindeki heyete ziyaretleri için teşekkür etti.
 
Demir, “Herkesin zannettiği gibi bu seçimle ilgili bir ziyaret değil. Sevgili bakanımın bu buraya üçüncü dördüncü ziyareti. Gerçekten bir dostumuz. Geçen yıl sayın cumhurbaşkanımız taziyelerini belirtmişti. Bunlar bizim için çok memnuniyet vericiydi. Bu sene de bakanlar kurulundan sonra değerli başbakanım bununla ilgili taziyelerini iletti. Önümüzdeki zamanda bu bizim için çok umut verici bir şey. Tüm ülke genelinde daha demokratik, daha anlamlı, daha birbirimizi anlayacak bir gelecekle ilgili çok büyük umut vericidir bize“ dedi.
 
Volkan Bozkır karşılıklı açıklamaların ardından Kilise alanı içerisinde bulunun Sahakyan Nunyan Ermeni İlkokulunu da ziyaret etti. Burada öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Bozkır ve beraberindeki heyet bir başka sürprizle de karşılaştı. Aren Yatsin adlı bir öğrencinin Atatürk’ün bir konuşmasını ezberden okumasından sonra diğer öğrenciler 23 Nisan ile hazırladıkları şiir ve metinleri Bozkır’a okudu. Öğrenciler, Bozkır ve beraberindekiler tarafından alkışlandı.
Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2015, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER