ErdoğanTaksicileri Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı’ndaki incelemelerinin ardından havalimanındaki taksicileri ziyaret etti. Erdoğan burada taksi şoförleriyle bir süre sohbet etti.

ErdoğanTaksicileri Ziyaret Etti
Kilis’e gitmek üzere Atatürk Havalimanı’na saat 18.00 sıralarında gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Haziran’da terör saldırılarının gerçekleştiği dış hatlar terminalinde incelemelerde bulundu. Yaklaşık 20 dakika süren incelemenin ardından da Erdoğan havalimanındaki taksi durağını ziyaret etti.
 
YARALI TAKSİCİYİ DİNLEDİ
 
Burada Şaban Çerman isimli taksicinin sigara paketini cebinden alan Erdoğan, Çerman’ın sigarayı bırakmasını istedi. Erdoğan daha sonra saldırıda bacağından yaralan bir taksi şoförüyle de sohbet etti; taksicinin saldırı anında yaşadıklarını dinledi.
 
"BUNLAR MÜSLÜMAN DEĞİL"
 
Atatürk Havalimanı’nda yaşanan terör saldırısının kendilerini derinden yaraladığını dile getiren Erdoğan, "Bizleri bu mübarek Ramazan ayı içinde derinden yaraladı. Bunların İslam’la alakası yok, bunlar Müslüman değil. Bunların yeri bir defa ila cehenneme zumera" ifadesini kullandı.
 
"DURMAK BU NOKTADA YOK"
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir taksicinin, "Bunları bitirin. Başka bir şey istemiyoruz" sözleri üzerine, Kilis’te iftar yapacaklarını belirterek, "Kilis’e gitmemin de sebebi biliyorsunuz orası da sürekli DAEŞ’in, bu namussuzların yoklama çektiği yer. Bazıları bize ’Gitmeniz riskli olur’, şudur budur filan. Biz de diyoruz ki; ’Orada yaşayan vatandaşlarımız aynı riskin altında yaşamıyor mu, yaşıyor.’ Biz de aynı riski taşımak zorundayız. Eğer taşımazsak, zaten bu ülkede birliği, beraberliği, kardeşliği tesis edemeyiz. Hep beraber bunlara karşı tavrımızı koyacağız. Bunların hepsini beraberce aşacağız. Durmak bu noktada yok. Sonuna kadar bu işin üzerine gideceğiz. Askerimiz, polisimiz, köy korucularımız, hep beraber. Bu iş bitmeden de bırakmayacağız inşallah" dedi.
 
Erdoğan, konuşmasında taksicilerin yaklaşan Ramazan Bayramı’nı da kutladı. Buradan da Devlet Konukevi’ne geçen Erdoğan, özel ’TC-ANA’ uçağıyla Kilis’e gitti.
 
Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2016, 22:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER