Erdoğan:'Defolu Kişilerle Yürümeyiz'

AK Parti teşkilatlarına uyarıda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, " "Hizmet edecek motivasyonu kalmamış, bencillik batağında çırpınan defolu kişilerle yürüyemeyiz!" dedi.

Erdoğan:'Defolu Kişilerle Yürümeyiz'

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan,  Rize'de  AK Parti Genişletilmiş  Rize İl Divanı Toplantısı'nda konuştu. Parti teşkilatına uyarılarda bulunan Erdoğan, "Hizmet edecek motivasyonu kalmamış, bencillik batağında çırpınan defolu kişilerle zorlu mücadeleyi yürütemeyiz. Hiçbir kardeşimize de 'sen kenarda dur' diyemeyiz. Bu kapı şu anda görev mahallinde olanlara ait bir kapı değildir." dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

"MÜTEVAZİ OLACAĞIZ"

"Koltuklara getireceğimiz arkadaşların isimleri değil, o isimlerin acaba, halkla iletişimi nasıl. Aslolan bu. Devleti biz yönetiyoruz, hükümetimiz ben de  Cumhurbaşkanı olarak bir gayretin içindeyiz ancak, istediğimiz kadar yollar yapalım, havalimanları yapalım, enerjide rekorlar kıralım, bütün bunlar eğitimde, sağlıkta bu yatırımları Cumhuriyet tarihinde hiçbir iktidar yapmadı, peki yeterli mi? Bunların hepsi gerekli ama yeterli olan gönülleri kazanmak. Ben teşkilatımın, siz değerli elemanlarını gönül erleri olarak, akıncılar olarak görüyorum. Sizleri selamlıyorum. Siz elektrik vereceksiniz, elektrik alacaksınız. Gerek bakanlarımız, belediye başkanlarımız, belediye meclis üyelerimiz, yanından havasından geçilmiyorsa yandık. Ben bakanım, yanından geçilmiyorsa yandık. Ya mütevazi ol, mütevazi. Tevazu ehli olacağız.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2017, 17:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER