banner51

Erdoğan'a 'Halife' Vurgulu Övgü

Adana’da, 17 Aralık’ta düzenlenen operasyonlara tepki göstermek ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermek amacıyla ’Başbakan’a Sahip Çık’ mitingi düzenlendi. Mitingde konuşan Tertip Komitesi Başkanı işadamı Enis Timuçin, "Büyüyen Türkiye’nin liderini yıpratmaya çalışıyorlar. Kabul etseler de etmeseler de o bir sembol. O, inançlı kesimlerin 90 yıldır görmüş olduğu zulme ’Dur’ diyen bir sembol.

Erdoğan'a 'Halife' Vurgulu Övgü
 
Adana’da işadamı Enis Timuçin, Bayram Sert ve Durmuş Ali Demirdüz’ün girişimiyle merkez Sarıçam İlçesi’ndeki Asım Savaş Spor Salonu önündeki alanda, ’Başbakan’a Sahip Çık’ adı verilen miting düzenlendi. Yaklaşık 1000 kişinin katıldığı mitingde Aşık Hakkı Tanrıkulu şiir okudu. Aydın Yörük Efe Kültür Derneği üyelerinin zeybek oynadığı mitingde, mehter takımı marşlar çalarken, alanda Başbakan Erdoğan’a destek amacıyla ateş yakıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarının yer aldığı 12 dakikalık kısa film gösteriminin de yapıldığı mitinde kürsüye gelen Aydın Yörük Efe Kültür Derneği Başkanı Muhsin Aydoğdu, "Efeler kurtuluş mücadelesinde yer aldı. Efeler Başbakanımızı da yedirtmeyecek" diye konuştu.
 
"O BİR SEMBOL"
 
Başbakan Erdoğan’ın fotoğraflarının bulunduğu afişlerle donatılan alanda konuşan Tertip Komitesi Başkanı Enis Timuçin, yürütülen operasyonlara inanmadıklarını söyledi. Türkiye’nin AK Parti iktidarında sürekli gelişip büyüdüğünü anlatan Timuçin, şöyle dedi:
 
"Büyüyen Türkiye’nin liderini yıpratmaya çalışıyorlar. Kabul etseler de etmeseler de o bir sembol. O, inançlı kesimlerin 90 yıldır görmüş olduğu zulme ’Dur’ diyen bir sembol. 30 yıldır süren terörü bitirmek için oy hesabı yapmayan biri o. Mısır’da demokrasisi elinden alınan halkların umudu. Tunus’ta, Fas’ta, Cezayir’de, Libya’da huzuru, barışı, mutluluğu arayan halkların son umudu. Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük Gazze açık cezaevinde babasız kalan yetim çocukların babası. Arakan’da katledilen mazlumların kahramanıdır o. Ve çok ilginçtir ki, Makedonya’nın ’One Minute’den sonra İslam coğrafyası için ’Halife’ diye andığı tek lider o. "
 
Başbakan Erdoğan’a destek mitinglerinin Türkiye geneline yayılacağını söyleyen Timuçin, bir sonraki mitingin Antalya’da yapılacağını açıkladı. Yapılan konuşmanın ardından dualar eşliğinde kurban kesilirken, bir süre Başbakan Erdoğan lehine slogan atan katılımcılar dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2014, 19:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER