banner51

Erdal Korkmaz Tahliye Edildi

DHKP-C operasyonu kapsamında tutuklanan Eğitim-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Erdal Korkmaz tahliye edildi. Tahliyesinin ardından basın açıklaması yapan Korkmaz, evinde ve okulunda yapılan aramalarda doküman bulunduğu iddiasını reddetti.

Erdal Korkmaz Tahliye Edildi

 

Yaklaşık 1 yıl önce 28 ilde DHKP-C terör örgütüne yapılan eş zamanlı operasyonda örgüt üyesi olmak suçlamasıyla tutuklanan Eğitim-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Erdal Korkmaz, tahliye edildi. Korkmaz, serbest kalmasının ardından ilk basın açıklamasını Tekirdağ’ da yaptı.
 
Yaklaşık 1 sene tutuklu kalan Korkmaz, "Özellikle, yıllardır bu alanlarda sizinde birlikte olduk. Emeğinize sonuna kadar saygılıyız. Ulusal ve yerel yandaş basında, Erdal Korkmaz’ın örgütsel dokümanlara el konulmuş yazılmış. Örgütsel doküman dedikleri şey iddianamede yok. İddianame herkese açıktır, ulaşabilirsiniz. Benim hakkımda iddianameye baktığınız zaman bırakın örgütsel dokümanı, evimden hiçbir şey çıkmadığını açıkça göreceksiniz. AK Parti iktidarı ve AK Parti’nin polisi iyi çalışıyor. Bizler de iyi çalışıyoruz. Mücadele etmeye devam edeceğiz, alanda olacağız, zafer emekçinin olacak. Emekçiyiz, haklıyız, emek bizim olacak" dedi.
 
Yaklaşık 50 kişinin katılımıyla gerçekleşen basın açıklamasında katılımcılar, Eğitim-Sen üyelerinin konuşmaların ardından olaysız bir şekilde dağıldı. Eğitim-Sen Tekirdağ Şubesi’nce Tekirdağ Tuğlalı Park’ta düzenlenen basın açıklamasına; Eğitim Sen Tekirdağ Şubesi üyeleri, CHP Tekirdağ Süleymanpaşa ilçesi Belediye Başkan adayı Ekrem Eşkinat, Tekirdağ CHP İl Başkanı Recep Palabıyık ve CHP’li üyeler de katıldı.
 
28 ilde DHKP-C terör örgütüne yapılan eş zamanlı operasyonda Eğitim-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Erdal Korkmaz’ın evinde ve okulunda yapılan aramada örgüte ait doküman bulunduğu iddia edilmişti. Gözaltına alınarak İstanbul Emniyeti’ndeki sorgusu tamamlanan Korkmaz, beraberindekilerle Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edilmişti. Korkmaz, çıkarıldığı adli makamlar tarafından örgüt üyesi olmak suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine konulmuştu.
Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2014, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER