Erciyes'te Kar Uçurtması

Kış sporları ve turizm merkezi Erciyes hafta sonlarında snowkit gösterilerine sahne oldu. Erciyes’in 2 bin 200 metresindeki Tekir Yaylası’nda 3 bin 916 metrelik Erciyes Dağı ile 2 bin 300 metre yüksekliğindeki Koçdağı arasındaki alanda snowkite yapanlar, gökyüzünde uçuşup, hem kaymanın hem de uçmanın keyfini çıkarttı.

Erciyes'te Kar Uçurtması
Erciyes Dağı’nda snowkite etkinliklerini düzenleyen Kayseri Turizm İşletmecileri Derneği Başkan Yardımcısı (KAYTİD) ve Arlberg Spor Kulübü yönetim kurulu başkanı Mehmet Eğlenceoğlu, snowkite için en uygun yerin sadece Türkiye’de değil Avrupa’da en iyi yer olduğunu söyledi. Kayak ve snowboard bilgisi olanların, ekonomik bedellerle kart uçurtmasını yapabildiklerini belirten Eğlenceoğlu şöyle konuştu:
 
"Erciyes Snowkite (kar uçurtması) sporu için dünyanın en önemli yerlerinden birisidir. Kışın düzenli esen rüzgarı, etrafında hiç ağaç olmaması, oldukça elverişli rüzgarın esmesi, otellerin hemen önünden başlayıp tekrar otellere dönülebilmesi Erciyes’i snowkite için özel bir yer haline getirmektedir. O nedenle dünyada sayılı olan resmi snowkite alanlarından birisi de Erciyes’tedir. Erciyes Kayak merkezinde snowkite eğitimi alabilir ya da malzeme kiralayabilirsiniz. 2.5 metrekare ile 18 metrekarelik kar uçurtmalarının günlük kirası metrekareye göre 40-250 TL arasında değişmektedir. Burada her yıl uluslararası snowkite festivali düzenlenmektedir. Bu güne kadar düzenlenen festivallere Guillaume Chastagnol (Chasta), Marek Zach (Murphy), Johann Civel (JoJo), Pascal Boulgakow (Sultan), Wareck Arnaud (WaWa), Kari Schibevaag, gibi tanınmış snowkite sporcuları katıldı."
Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2015, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER