banner51

Erciyes Dağında Tatil Bir Başka

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Yücel İkiler, Erciyes Dağının yarı yıl tatilinde en ekonomik kayak merkezi olduğunu söyledi. 

Erciyes Dağında Tatil Bir Başka
 
Erciyes A.Ş. olarak tüm kayak hocalarını ’Snow Akademi’ adı altında bir  araya getirerek ehliyetsiz kişilerin kayak eğitimi vermesinin önüne geçtiklerini belirten Yücel İkiler, yarı yıl tatilinde Erciyes dağının özellikle İstanbul ve Ankaralı ögrencilerin gözdesi haline geldiğini belirtti. İkiler şunları kaydetti:
 
"Erciyes’teki turizm işletmeleri fiks fiyat sistemiyle kayak kursları düzenledi. Kayak öğrenmek isteyen öğrenciler kent merkezindeki evlerinden servis minibüsleriyle alınıp, akşamları da bırakılıyor. Profesyonel kayak hocaları nezaretinde beş gün boyunca kayak derslerİ alıyorlar. Bu kursun ücreti öĞle yemeği de dahil 590 lira."
 
Dağdaki restoran ve günübirlik tesislerde yiyecek ve içecek fiyatlarının kent merkezinden daha ucuz olduğunu, kayak, kızak ve donanımlı elbiselerin kiralarının da çok düşük olduğunu söyleyen İkiler, Erciyes dağında kar kalınlığının 107 santime ulaştığını, suni kar ünitelerinin de çalıştırılmasıyla kar sorunu olmadığına dikkati çekti.
 
TESİSLER DOLU
 
Yarıyıl tatilinde 2 bin 200 metre yüksekliğindeki Tekir yaylasında bulunan 18 mekanik tesis tıklım tıklım dolarken, pistlere güvenlik nedeniyle kar motorsikletleri alınmadı. Kayserili’ler ve çevre illerden gelenler Erciyes’teki gondol, telesiyej, teleski gibi 18 mekanik tesis önünde kuyruklar oluşturdu.
 
Büyükşehir Belediyesi’nin dünyanın en iyi kayak merkezlerinden biri haline getirmek için 250 milyon euro’luk yatırım yaptığı Erciyes’te kayak pisti sayısı, yeni sezonla birlikte 34’e çıktı. Pistlerin toplam uzunluğu ise, Hacılar ve Develi ilçelerindeki alanların da katılımı ile 100 kilometreyi buldu.
Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2014, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER