banner24

Erciş'te Şaşırtan Yıkım Manzarası

Depremin en çok hasara yol açtığı Erciş ilçesinde, 4 katlı bir binanın tepesinde iş makinesini görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Erciş'te Şaşırtan Yıkım Manzarası

Van'da 23 Ekim 2011'de meydana gelen depremin ardından yapılan kontrollerde az hasarlı olduğu belirlenen Kışla Mahallesi'ndeki bir bina, sahibi tarafından tehlike oluşturduğu gerekçesiyle yıkılmak istendi. Az hasarlı raporu verildiği için yıkım çalışmasını kendi imkanları ile yapması gereken bina sahibi Cahit Delibaş, internet aracılığı ile bulduğu bir firmayla anlaşarak yıkım çalışmalarını başlattı.
İstanbul'dan gelen firma yetkililerinin yaptığı kontrollerde, yıkım çalışmaları sırasında binanın bulunduğu caddedeki trafiğin aksamaması amacıyla alt katları sağlam bulunan binanın yıkımına, üst katlardan başlanması kararlaştırıldı. 
Bu kapsamda, 3 ton 200 kilogram ağırlığındaki iş makinesi (ekskavatör), vinç yardımıyla 4 katlı binanın tepesine çıkartılarak yıkım çalışmasına başlandı. İş makinesi, binanın yıkımını yukarıdan aşağı doğru gerçekleştirince ilginç görüntüler ortaya çıktı.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2012, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER