Erbaa'da 120 Bin Mavi Kapak Toplandı

Tokat’ın Erbaa İlçesine belediyenin başlattığı ’50 mavi kapak getirene ücretsiz yüzme havuzu’ projesi kapsamında 120 bin mavi kapak toplandı.

Erbaa'da 120 Bin Mavi Kapak Toplandı
Erbaa Belediyesi, ilçe merkezinde 16 yaşından küçük çocukların yaz ayında serinlemek için Kelkit çayına ve sulama kanallarına girerek boğulma riskine karşı ’50 mavi kapak getirene ücretsiz yüzme havuzu’ projesi hazırladı. Proje kapsamında çocuklar 50 mavi kapak toplayarak belediyeye ait Hüseyin Şahin Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda yüzme fırsatı buldu. Yaz ayı boyunca projeden 2 bin 400 çocuk yararlandı, 120 bin mavi kapak toplandı. Toplanan mavi kapaklar ile engelliler için tekerlekli sandalye alınacak.
 
"GÜVENİLİR ŞEKİLDE YÜZME FIRSATI BULDULAR"
 
Toplanan 120 bin mavi kapağı Anadolu Tüm Engelliler Derneği Erbaa Şube Başkanı Akgül Çetin’e teslim eden Belediye Başkanı Ak Parti’li Hüseyin Yıldırım, "Hedefimiz 100 bin kapaktı ama ilgi fazla olunca 120 bin kapak toplandı. Yaklaşık 2 bin 400 çocuğumuz bu yaz havuzumuzdan ücretsiz faydalandı. Toplanmış olan kapakları dernek başkanımız geri dönüşüme kazandıracak ve buradan elde ettiğimiz gelirle engelli kardeşlerimize araç alınacak. Hem çocuklarımız güvenilir bir şekilde yüzme imkanına kavuştular. Erbaa’mızda çok şükür bu dönemde tarım işçisi bir Suriyeli kardeşimizin boğulması olayından başka boğulma vakası gerçekleşmedi" dedi.
 
Dernek başkanı Akgül Çetin de proje kapsamında toplanan mavi kapakların karşılığında alınacak olan tekerlekli sandalyelerin engellilere dağıtılacağını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2014, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER