Engellilerin Ok Atma Heyecanı

Dünya  Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Okçular Vakfı tarafından ’Engelliler Özel Okçuluk Müsabakası’ düzenlendi. Okmeydanı’ndaki Okçular Vakfı Spor ve Eğitim Kompleksi’nde gerçekleşen müsabakaya katılarak ok atan engelliler büyük heyecan ve mutluluk yaşadı.

Engellilerin Ok Atma Heyecanı
’Spor engel tanımaz’ sloganıyla bu yıl 2’ncisi düzenlenen ’Engelliler Özel Okçuluk Müsabakası’na bedensel ve zihinsel 60 engelli kişi katıldı. Etkinlikle engellilerin hem moral bulmaları hem de sosyal bir faaliyete katılarak keyifli anlar geçirmeleri amaçlandı. Vakfın eğitmenleri eşliğinde ok atan engelliler, büyük heyecan ve mutluluk yaşadı. Engelliler, atılan her okun ardından sevinçlerini yakınları ile paylaştı. Ok atan engelliler arasında lisanslı sporcular da vardı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde profesyonel okçuluk yapan bedensel engelli Muharrem Sağlam, ok atmanın insanı motive ettiğini söyledi. Ok atmaktan dolayı mutlu olduğunu kaydeden Sağlam, "İmkan verdiği ölçüde okçuluğu sonuna kadar sürdürmek istiyorum" diye konuştu.
 
OK ATAN ENGELLİLERE MADALYA VERİLDİ
 
Okçular Vakfı Başkanı ve aynı zaman AK Parti İstanbul Milletvekili Haydar Ali Yıldız da etkinlikte hazır bulundu. Müsabakalar sonrası bir konuşma yapan Yıldız, engellilerle bir arada olmaktan ve onlara hizmet vermekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yıldız, "Engelliler haftasında geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da bir etkinlik düzenleyip, kardeşlerimizle birlikte olarak renk katmak istedik. Kardeşlerimizin günlük yaşamda karşılaştıkları engelleri kaldırmak suretiyle hayatlarını daha kolaylaştırmak, hayatı mutlu kılmak ve bu spora gönül veren herkese hizmet etmek ana hedefimiz. Bu anlamlı etkinliğe katılan kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Centilmence yarıştılar. Biz Okçular Vakfı olarak hepsini şampiyon ilan ediyoruz" dedi.
 
Müsabakaya katılan engellilere birer madalya verilirken, etkinlik günün anısına toplu hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2015, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER