Engelliler Piknikte Moral Depoladı

Aile ve Sosyal Politikalar Hakkari İl Müdürlüğü, engelliler için piknik düzenledi. Pikniğe katılan engelli aileleri hem kaynaşma imkanı buldu hem de halay çekerek stres attı.

Engelliler Piknikte Moral Depoladı

Hakkari'nin Merzan Mahallesi’ndeki yeşillik alanda düzenlenen pikniğe Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hamide Nurgül Kaya, Müdür Yardımcısı Serpil Aslan Bozan, Hakkari Bedensel Engeliler Derneği Başkanı Mesut Keskin, engelli ve aileleri katıldı. Görevliler tarafından kurulan yer sofrasında davetlilere tavuk, pilav ve cacık ikramında bulunuldu. Yemek yemekte zorlanan engellilere ise kurum çalışanları yardımcı olmaya çalıştı. 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kaya, bu pikniği Engeliler Haftası’nda düzenlemek istediklerini, ancak yağışlar nedeniyle ertelemek zorunda kaldıklarını söyledi. Kaya, "Amacımız engelli kardeşlerimizle bir araya gelip zaman geçirip stres atmaktır. Hepsine aynı anda ulaşmamız mümkün değildi. Ancak bulabildiğimiz engellilere ulaştık ve buraya getirdik. Burada onların taleplerini dikkate alarak çözüm yolları bulmaya çalışacağız. Onları bir nebze de olsa sevindirmek istedik. Bakanlığımızın da engellilere yönelik ciddi projeleri var" dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2012, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER