Engelliler, Günlerini Pasta Keserek Kutladı

Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan engelliler, ‘Dünya Engelliler Günü’nü pasta keserek kutladı.

Engelliler, Günlerini Pasta Keserek Kutladı
250 yaşlı ve engellinin kaldığı Yozgat Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen kutlama programı, engelliler tarafından yapılan resim ve el işi ürünleri sergisinin açılışıyla başladı. Yozgat Vali Yardımcısı Yavuz Güner tarafından açılan sergide yer alan eserler, ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi hakkında ziyaretçilere bilgi verilmesinin ardından, Dünya Engelliler Günü, pasta kesilerek kutlandı. Programda ayrıca, Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan bedensel engelli şair ve yazarların yayınlanan kitapları sergilendi.
 
15 yıl önce balkondan düşme sonucu boynu kırılan ve belden aşağısı tutmayan yazar Hamit Uzun, yayınlanan 5 kitabını sergileyip imzaladı. Yozgatlı olan Hamit Uzun, “Yeşilova Köyü’nde doğdum, Ankara’da yetiştim. Engelli olduktan sonra kitap yazmaya başladım. 15 yıldır kitap yazıyorum 5 kitabım var. Balkondan düşme sonucu boynum kırıldı ve engelli oldum. Bir buçuk yıldır da rehabilitasyon merkezinde kalıyorum. Biyografi, roman ve, şiir ve öykü türünde kitaplar yazdım" dedi.
 
ENGELLİLERE ENGEL OLUNMADIKÇA ENGEL YOKTUR
 
Önceki yıllarda ağzıyla yaptığı resimleri sergileyen Narin Işık ise ilk kitabını çıkardığını belirterek, "Çok mutlu ve heyecanlıyım. Sevgiyle bütün dünyaya kucak açıyorum. Yüreğimdeki sevgiyi şiirlere yansıtmaya çalıştım. İçimdeki güzellikleri herkes bilsin istiyorum. Engellilere kimse engel olmadıkça bizim için engel yoktur. Şiir dışında bir de ağzımla fırça tutarak resim yapıyorum. Şimdi de yazdığım şiirleri kitaplaştırma imkanı buldum. Desteğini esirgemeyenlere, devletimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2014, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER