banner9

Engelliler Bir Günlüğüne Üniversiteli Oldu

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde (BEÜ), engellilerin üniversitelerde daha fazla yer almasını sağlamak ve eğitimlerine dikkat çekmek amacıyla, üniversiteye gidemeyen 33 engelli, 1 günlük temsili üniversite eğitimi alarak diploma aldı.

Engelliler Bir Günlüğüne Üniversiteli Oldu
BEÜ’de 4’cüsü düzenlenen, ’Üniversite eğitimi ve temsili mezuniyet’ kapsamında engelliler, üniversitede 1 günlük eğitim aldı. Eğitime katılan 33 engelli, sabah aileleriyle üniversitenin merkez kampüsünde bir araya geldikten sonra ders alacakları sınıflara alındı. Engellilere gün boyu, ’İnsan Fizyolojisi’, ’Anadolu Arkeolojisi’, ’Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi’, ’Robot ve Yaşam eğitimi’ konularında eğitimler verildi.
 
BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, engelli öğrenciler konusundaki hassasiyetlerini, tüm kampüslerde ’engelsiz kampüs’ projesiyle fiziki ve sosyal yaşam alanlarında yaptıkları çalışmalarla yansıttıklarını söyledi. Daha sonra mezun olan engelli öğrencilere diplomaları verildi. Engelliler, mezun olmanın sevincini keplerini havaya atarak yaşadı.
Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2016, 21:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER