Engelli Ögrenciler Evde Eğitim

Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü ‘Eğitim için engel kalmasın’ projesiyle, ağır düzeyde engelli öğrencilere evlerinde özel eğitim dersleri vermeye başladı.

Engelli Ögrenciler Evde Eğitim
Milli Eğitim Müdürlüğü ile Melikgazi Rehberlik ve Araştırma Merkezinin ortaklaşa yürüttüğü proje uygulanmaya başlandı. Projeyle, evde bakım kararı olan ve evden çıkması çok zor olan ağır düzeyde engelli bireylerin, özel eğitim ve tanılama sürecinin, ev ortamında gerçekleştirilmesi ve bu yolla, ailelerin karşılaştıkları zorlukların ortadan kaldırılması hedeflendi. Uygulama ile evlerinde ziyaret edilen engelli öğrencilere, sağlık hizmetleri verilecek. Çocuklarına rapor almak için sürekli hastaneleri gezmek zorunda kalan aileler de, uygulamadan memnun kaldı. Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, şöyle dedi:
 
"Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde, Melikgazi’deki Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) ile birlikte yürütmüş olduğumuz bir proje. Evimizde iki tane engelli çocuğumuz var. Bunlardan bir tanesi yatalak. Bu çocukların eğitim alabilmeleri için, her yıl RAM’dan aldıkları eğitim raporunun yenilenmesi lazım. İlimizde 7 bin 432 civarında özel eğitime muhtaç çocuğumuz var."
Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2015, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER