Engelli Kızı İçin Aldığı Aracı Çaldılar

Bağcılar’da  ’engelli plakası’ bulunan otomobil, 2 kişi tarafından çalındı. Hırsızlık anı güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.  Aracı sık sık rahatsızlanan 9 yaşındaki engelli kızını hastaneye götürüp getirmek için kullandığını belirten Bahattin Birtaş, yetkililerden hırsızların bir an evvel bulunmasını istedi.

Engelli Kızı İçin Aldığı Aracı Çaldılar
Bağcılar’da 10 gün önce 2 kişi, park halindeki ’engelli plakalı’ bir otomobili çalarak kayıplara karıştı. Tekstil İşçisi 35 yaşındaki Bahattin Birtaş, zihinsel ve bedensel engelli kızı İrem (9)’i hastaneye getirip götürmek için 5 yıl önce, Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indiriminden yararlanarak bir otomobil aldı. Özellikle gece saatlerinde sık sık rahatsızlanan İrem, bu araç sayesinde hastaneye rahat rahat gidebiliyordu. Ama 10 gün önce sabaha karşı kimliği belirsiz 2 kişi park halindeki bu otomobili çaldı; daha sonra da kayıplara karıştı. Hırsızlık anı sokaktaki bir apartmanın güvenlik kamerası tarafından da kaydedildi. Sabah kalktığında otomobilini park ettiği yerde bulamayan Bahattin Birtaş, durumu polis ekiplerine bildirdi. Polis güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye alıp, hırsızlık şüphelilerini bulmak için çalışma başlattı.
 
"GÖTÜRENLER ALLAH RIZASI İÇİN YERİNE BIRAKSIN"
 
Otomobilinin bir an önce bulunmasını isteyen Birtaş, "Benim aracımı ne yapacaksınız? Bu çocuk yüzde 90 engelli. Ben çocuğumu o araçla hastaneye getirip götürüyorum. Zaten ÖTV indirimden yararlanarak almıştım ben arabayı. Araçta engelli plakası var, normal plaka yok. Yani bu araç kızımın adına... Yazık günah değil mi? Götürenler Allah rızası için yerine bıraksın. Ya da yetkililer aracımı bir an önce bulsun. Çocuğumu nasıl hastaneye götürüp getireceğim. Her gün başkasından araba isteyemem ki..." dedi.
Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2015, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER