banner9

Engelli Çocuklara Atlı Terapi

Kocaeli Üniversitesi Kartepe Atçılık Meslek Yüksek Okulu’nda serebral palsi hastası çocuklar vücut dengesi, gövde kontrolü ve ritmik yürümede önemli rol oynayan atla terapi yöntemiyle tedavi görüyor. Kocaeli Üniversitesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı ve Kartepe Atçılık Meslek Yüksek Okulu’nun ortak gerçekleştirdiği atla terapi yöntemiyle engelli çocuklar tedavi ediliyor. Engelli çocuklar bindikleri atın ritmine göre vücut dengesi ile gövde kontrolünü sağlıyor. Terapi sayesinde ...

Engelli Çocuklara Atlı Terapi
ÇOCUKLARININ TEDAVİSİ İÇİN EV TUTTULAR
 
Batman’dan atlı terapi tedavisi görmek amacıyla çocuklarını getirdiklerini söyleyen Ayşe Ertaş, "Benim 6 yaşında Yusuf isminde serebral palsi hastası çocuğum var. Biz Batman’dan geliyoruz. Güneydoğu’da atlı terapi yok. Burada ev tutmak zorunda kaldık. 45 gün burada kalacağız. Haftada iki gün tedavi görüyoruz. Terapi sonrasında çocuğumun çapraz yürüyüşü ortadan kalktı. Topuğuna basabiliyor ayrıca düzgün oturabiliyor. Kısa sürede hızlı bir başarı elde ettik. Bu hastalığı olanlara tavsiye ediyorum" diye konuştu.
 
Çocuğunun tedavisi için İstanbul’dan geldiğini söyleyen Emine Doğan ise, "Serebral palsi hastası olan 3,5 yaşında Ali Kerem adında oğlum var. İstanbul’dan terapi için gidip gelmek zor olduğu için buradan eşyalı ev tuttuk. 2 haftadır tedavi görüyoruz. Tedaviler sonrasında oğlumun dengesinde biraz daha düzelme oldu. Daha da faydasını göreceğimize inanıyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2015, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER