Engelli Çocuğa Cinsel İstismar İddiası

Aydın’ın Koçarlı İlçesi’nde yaşayan dört kişinin, zihinsel engelli erkek çocuğuna iki yıl boyunca cinsel istismarda bulunduğu ileri sürüldü. Adli Tıp Kurumu’nda gönderilen çocuğun cinsel istismara uğradığı belirlendi.

Engelli Çocuğa Cinsel İstismar İddiası
Koçarlı İlçe Jandarması B.A.’nın (15) yaklaşık iki yıl boyunca aralıklarla K.U. (35), A.D. (24), Ü.Ü. (22) ve M.Ü.’nün (21) cinsel istismarına uğradığı ihbarını alınca çalışma başlattı. Şüphelilerden K.U.’nun başka bir suçtan dolayı altı aydır tutuklu olduğunu, bir diğer şüpheli M.Ü.’nün ise sekiz aydır İzmir’de vatani görevini yaptığını belirleyen ekipler, diğer şüpheliler A.D. ve Ü.Ü.’yü fiziki takibe aldı.
 
Psikologlar gözetimindeki B.A.’nın şüphelileri fotoğraflarından teşhis etmesi ve İzmir Adli Tıp Kurumu’ndaki kontrolde B.A.’nın fiili livata yoluyla cinsel istismara uğradığının belirlenmesi üzerine jandarma ekipleri harekete geçti.
 
Olayla ilgili dün A.D. ve Ü.Ü. yakalanarak gözaltına alındı. Aynı gün askeri yetkililere bildirilmesi üzerine M.Ü. de İzmir’deki birliğinde gözaltına alındı. Suçlamayı kabul etmeyen şüphelilerden A.D.’nin ifadesinin alınmasının ardından savcının talimatıyla serbest bırakıldığı belirtildi. Askeri inzibat tarafından Koçarlı İlçe Jandarmasına teslim edilecek olan M.Ü., şu an gözaltında tutulan Ü.Ü. ve evraklarının elden gönderileceği kaydedilen tutuklu K.U.’nun işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2014, 19:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER