banner51

Engelli Çiftin Aşkı Engel Tanımadı

Hatay’ın Belen İlçesi’nde her ikisi de engelli olan 32 yaşındaki Abdullah Sığar ile 28 yaşındaki Senem Göz,  Belediye Başkanı AK Partili Adnan Vurucu’nun organize ettiği düğünle evlendi.

Engelli Çiftin Aşkı Engel Tanımadı
 
Bir bacağından engelli olan ve İskenderun Engelliler Spor Kulübü’nün basket takımında oynarken Gaziantep Engelliler Spor Kulübü’ne transfer olan Abdullah Sığar, memleketinden ayrılınca sosyal medyada daha fazla zaman geçirmeye başladı. Bu sırada Belen İlçesi’nden yürüme engelli Senem Göz’le tanıştı. İkili arasındaki sohbet kısa sürede aşka dönüştü ve Sığar, Göz’e evlenme teklifi etti. ilk başta reddedilen Abdullah Sığar, ısrarlarını sürdürünce Senem’i nikah masasına oturtmaya ikna etti.
 
Ailelerin de destek verdiği Senem- Abdullah çifti, İSSUME Sitesi Çay Bahçesi’nde düzenlenen düğün töreniyle dünyaevine girdi. AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın ile çok sayıda davetlinin katıldığı düğünde çiftin nikahını Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu kıydı. Düğün masraflarını da karşılayan Vurucu, nikahın ardından genç çiftle karşılıklı oynadı.
 
ENGEL İNSANLARIN BEYNİNDE’
 
Abdullah Sığar, evlendiği için çok mutlu olduğunu belirterek, "Senem ilk önce evlilik teklifimi reddetmişti. Israrlı mücadelem sonrasında evlenme teklifimi kabul etti ve çok mutlu oldum. Evlenmek için devletin engelli çiftlere düğün kredisi verdiğini duymuştum. Bunun için Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu’dan destek istedim. Şimdi burada evleniyorum. Bizim için engel yok" diye konuştu.
 
Mutluluğu gözlerinden okunan Senem ise evlenme kararında yanında olan ailesine teşekkür ederek, "Engel insanların beyninde oluyor. Bizim ailelerimiz engellerimizi görmüyorlar, biz kendimizi engelli olarak görmüyoruz. Birçok engelli insan var. Bedensel sağlığı yerinde olup da düşünce yönünden engelli olan. O yüzden ’Engelli’ diye ayrım yapılmaması gerektiğini düşünüyorum. Çok mutluyum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2014, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER