banner9

Engelleri Aşklarına Engel Olamadı

İzmit’te, engelliler için internette oluşturulan evlilik sitesinde tanışarak aşık olan Aylin Geç ile Ahmet Aslan evlendi. Düğünlerinde, koltuk değneklerinden destek alarak mutluluk içerisinde dans eden çiftten Aylin Geç, çok mutlu olduğunu belirterek, "Engel durumumuz sevgiye, aşka engel değil" dedi.

Engelleri Aşklarına Engel Olamadı
Mersin’de oturan Aylin Geç ile İzmit’te yaşayan Ahmet Aslan internette engelliler için oluşturulan evlilik sitesinde tanışarak evlenmeye karar verdiler. Ancak, Aylin Geç’in ailesi evlenmesine izin vermedi. Aylin Geç ailesinin karşı gelmesine rağmen Mersin’den İzmit’e gelerek Ahmet Aslan ile nişanlandı. Evlenmeleri için maddi durumları olmayan genç aşıklar, Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan yardım talebinde bulundu. Ahmet Aslan nişanlısıyla birlikte İzmit’te ailesinin evinde kalırken, çiftin evlenmeleri için Sosyal Yardımlaşma Vakfı destekte bulundu.
 
Bu akşam, 28 Haziran Mahallesi’ndeki oturdukları sitenin bahçesinde genç çift için düğün yapıldı. Çift nikahları kıyılırken büyük heyecan yaşarken, düğüne katılanlar da mutluluklarına ortak oldu. İmzaların atılmasının ardından Aylin Geç eşinin ayağına bastı. Tekerlekli sandalyesinden kalkan Aylin Geç koltuk değneklerini aldı. Aylin Geç ve Ahmet Aslan koltuk değneklerinden destek alarak mutluluk içerisinde dans edip, oyun oynadılar.
 
ENGEL DURUMUMUZ, AŞKA ENGEL DEĞİL
 
Ahmet Aslan eşini çok sevdiğini belirterek, "Bizim evliliğimiz zorluklarla oldu ama ben inandım yani inandığım içinde sevgimin peşinden gittim. Özellikle bunda eşimin payı da büyüktür. Bana her zaman güç, kuvvet vermiştir. Bu devirde gerçek aşkı bulmak çok zor. Ama biz bulduğumuza inandık ve sevgimizin peşinden gittik. Tüm engellileri evlenmeye davet ediyorum" dedi.
 
Çok mutlu olduğunu söyleyen Aylin Geç ise, "Çok mutluyum, rüyadayım sanki. Sevdim, sevildim, sevmek güzel. Engel durumumuz sevgiye engel değil, aşka engel değil. Ben de tüm engelli arkadaşlarıma severlerse sevdiklerinin peşinde gitmelerini tavsiye ediyorum" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2016, 21:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER