'En Sempatik' Köpek Yarışması

Mersin'in merkez Mezitli İlçesi’nde ’4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’ kapsamında düzenlenen ’Köpek Sempati Yarışması’nda, farklı cinslerden köpekler yarıştırılırken ’En sempatik köpek’ seçildi.

'En Sempatik' Köpek Yarışması
Mezitli Belediyesi tarafından Pompeipolis Antik Kent Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte renkli görüntüler ortaya çıktı. Eğitimli köpeklerin itaat şovuyla başlayan program, köpeklerin sahipleriyle birlikte sahnede yeteneklerini sergilemesi ile devam etti. En sempatik köpek yarışmasına getirilen 14 köpek, sahnede hünerlerini sergiledi. Sahneye çıkan bazı köpekler hünerleriyle katılımcılardan alkış alırken, bazıları sahiplerini zor durumda bıraktı. Jürinin seçim yapmakta zaman zaman zorlandığı yarışmada bazı köpekler şirinlikleri ile ilgi odağı oldu.
 
Jüri üyeleri ’Terrier’ cinsi ’Karam’ isimli köpeği ’En sempatik köpek’ ilan etti. 3 aylık olan ve yaptığı hareketlerle hayvan severlerin ilgisini çeken minyatür ’Pinscher’ cinsi ’Herkül’ isimli köpek ikinci, Golden cinsi ’Misa’ isimli köpek ise, üçüncü oldu. Yarışma birincisi ’Karam’ın sahibine 1 yıllık ücretsiz mama verilirken, ’Herkül’ ise 1 yıllık ücretsiz aşı, ’Misa’da 1 yıllık ücretsiz tıraş sahibi oldu.
 
"TALEP OLURSA EVCİL HAYVAN MEZARLIĞI YAPACAĞIZ"
 
Yarışma sonunda konuşma yapan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, ilçede hayvanların daha iyi bir yaşam sürmesini amaçladıklarını anlatırken, şöyle devam etti:
 
"Mezitli; hayvana değer veren ve koruyan bölgeler arasındadır. Henüz düşünce aşamasında olan bir konu, ama buna da sizinle beraber karar vereceğiz. Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir gibi kentlerden sonra Mezitli’de bir evcil hayvan mezarlığı yapmayı düşünüyoruz. Bunu sizinle birlikte konuşup, tartışıp gerçekleştireceğiz. Ayrıca bu tür yarışmalarda benim için bütün köpekler birinci."
 
Belediye tarafından su, mama kapları, köpek kulübeleri ile kuş evleri dağıtılırken, Başkan Tarhan bunların ilçedeki plastik atıkların geri dönüşümüyle alındığını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2014, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER