banner9

'En Büyük Reform, Anayasa Reformu'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, yeni anayasanın birlik ve beraberlik temelli olacağını söyleyerek, "Bizim en büyük reformumuz Türkiye adına Anayasa reformudur" dedi.

'En Büyük Reform, Anayasa Reformu'
Süleyman Soylu,  Köyceğiz Belediye binası ile Köyceğiz Kulak Mesire Yeri’nin açılışını yaptı, 37 çocuğa bisiklet dağıttı. Burada bir konuşma yapan Süleyman Soylu, bu yıl 1 milyon kişiyi İŞKUR vasıtasıyla işe yerleştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Soylu,  Anayasa çalışmalarıyla ilgili de şunları söyledi:
 
"Bizim en büyük reformumuz Türkiye adına anayasa reformudur. Anayasanın ruhu bizim birlik ve beraberlik içerisinde yaşayacağımızı öngörüp, yıllarca bu ülkede halının altına süpürülen ve yüzleşmekten korktuğumuz itilaflarımız üzerinden güya bizi ayırmaya çalışan anlayışları birleştiriyor. Biz eğer ikinci sıçramamızı güçlü bir şekilde yapabilme kabiliyetini ortaya koyacaksak, bunu bugünkü yazılı kurallarını tam da milletin değerleriyle ve beklentileriyle beraber örtüştüren bir anayasa ile sağlayabiliriz. Bizim en büyük reformumuz Türkiye adına anayasa reformudur. Bir anayasanın ruhunun, milletin ruhu olması gerekir. Otoriter bir devlet anlayışı içerisinde değil, tam tersi birey olarak temel hak ve özgürlükler odaklı bir anayasa elbette ki Türkiye’nin ve milletimizin arzu ettiği anayasadır."
 
Şeffaf, ne söylediği anlaşılabilir, milletle paylaşılan ve paylaştıkça da milletin kabulünü bir şekilde oluşturan bir anayasa çizgisini hep beraber gerçekleştireceklerini anlatan Süleyman Soylu, "İşte şimdi yepyeni bir anayasayı yani bu milletin bütün fertlerini kendi içerisinde rahatça ifade edebilen, herkesin kendisini onda görebildiği yepyeni bir anayasa ile inşallah 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşacağız" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2016, 18:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER