banner9

En Acı Veda

Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit düşen polis memuru Mesut Demirkan için cenaza töreni düzenlendi. Tören boyunca metanetlerini koruyan şehidin eşi dua esnasında gözyaşlarına hakim olamadı.

Nusaybin'deki saldırısında şehit düşen polis memuru Mesut Demirkan için İl Emniyet Müdürlüğü'nde tören düzenlendi.Düzenlenen törenden sonra şehit cenazesi gözyaşları arasında memleketine gönderildi.
 
Şehit Mesut Demirkan'ın yaklaşık 16 yıldır polis memuru olduğu ve görev yaptığı Ankara'daki Özel Harekat Daire Başkanlığından 45 günlük geçici görevle 17 gün önce Mardin'e gelmişti.
 
Nusaybin İlçesi'nde PKK'nın açtığı hendekleri kapatmak ve barikatları kaldırmak için operasyon yapan güvenlik güçlerine teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit olan Demirkan'ın Türk bayrağına sarılı naaşı Mardin'de yapılan otopsiden sonra Mardin İl Emniyet Müdürlüğü bahçesine getirildi. 
 
Evli ve üç çocuk babası olan 38 yaşındaki Şehid Mesut Demirkan'ın cenazesine Cumhurbaşkanı, Başbakan, Meclis Başkanı, Genel Kurmay Başkanı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu çelenk gönderdi.
 
Tören boyunca metanetlerini koruyan şehidin eşi Zehra Demirkan, dua esnasında gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.
 
Şehidin cenazesi törenin ardından memleketi Çorum'a bağlı Boğabağı Köyü'nde  toprağa verilecek. 
Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2015, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER