En Acı Bayram

Adana’da, 4 aylık evli oğlu 2003 yılında bölücü terör örgütü PKK ile girdiği çatışmada şehit olan anne Türkan Öçay, oğlunun 10 yıl önce şehit olduğunu ancak acının 10 gün gibi taze olduğunu, bayramların kendisi için hüzün ve acıdan başka bir şey ifade etmediğini söyleyerek gözyaşlarına boğuldu.

En Acı Bayram

 

Adana’da Asri Mezarlık’ta bulunan şehitlik Kurban Bayramı’nın arife gününde olduğu gibi 1. gününde de doldu taştı. Özellikle şehit anneleri çocuklarının kabri başına gelip bayramın 1 günü dua okudu. Bunlardan biri de oğlu Uzman Çavuş Alper Öçay’ı (26) evlendikten 4 ay sonra Binöl Yayladere de şehit veren anne 63 yaşındaki Türkan Öçay. Şehit annesi sabahın ilk saatlerinde kurbanını kesmeden mezara gelerek oğlunun kabristanını temizleyip, mezar taşındaki fotoğrafını öperek dua etti.
 
Oğlunun şehit olmasının üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen acının 10 gün gibi taze olduğunu anlatan anne Öçay, "Bizim 10 yıldır bayramlarımız acı ve hüzün dolu. Benim 6 oğlum daha var ama o oğlum bambaşkaydı. Her bayram ben bayramı burada geçiriyorum. Benim için çok zor oluyor" diye gözyaşlarına boğuldu.
 
Anne Öçay, son zamanlarda şehit haberlerinin gelmemesinin de sevindirici olduğunu, şehit haberi duyduğu zaman kendi çocuğunu gibi üzüldüğünü yaralarının yeniden kanadığını ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2013, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER