Emniyetten 'Huzur' Operasyonu

Kayseri Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı operasyonlarda 1 Uzi marka otomatik tabanca, 3 tabanca ve 1 av tüfeği ele geçirildi. Bir başka operasyonda ise işyerinden çalınan 31 cep telefonu bulundu.

Emniyetten 'Huzur' Operasyonu
Valilikten yapılan açıklamada, M.A.C. ve Y.K’ya ait Osman Kavuncu Mahallesi Osman Kavuncu Bulvarı üzerinde bulunan işyeri ve iş yeri önünde park halinde bulunan otoların kurşunlanması olayıyla ilgili geniş çaplı çalışma yapıldığı bildirildi. Çalışmada 10 kişinin gözaltına alındığı belirtilen açıklamada şöyle denildi:
 
"Gözaltına alınan G.P ve R.P’nin kullandıkları bağ evinde mahkeme kararı ile yapılan arama sonucunda ruhsatsız 1 Uzi marka otomatik silah, 3 tabanca, 1 av tüfeği, 11  MKE 9 mm dolu fişek, 28 7,65 MKE yapımı dolu fişek, 40 12 lik av tüfeği fişeği, 1 12’lik boş kartuş, 1 bıçak bulunarak el konuldu. Şahıslardan5’i hakkında sevk edildikleri adli makamlarca Denetimli Serbestlik kararı verilmiştir."
 
TELEFON ÇALANLAR TUTUKLANDI
 
Açıklamada Küçük Mustafa Mahallesi’nde meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan calışmalarda da, olayın şüphelisi M.S.G. ve suça sürüklenen çoçuk S.A.’nın yakalandığı, şahısların olay yerinden çaldıkları değişik marka ve modellerde toplam 7 bin 585 TL değerinde 31 cep telefonunun ele geçirildiği bildirildi. M.S.G ve suça sürüklenen çocuk S.A’nın, sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandığı ifade edildi.
Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2014, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER