Emniyetten 14 Şubat Sürprizi

Bolu Emniyet Müdürlüğü’nde görevli trafik ekipleri kent merkezinde durdurdukları araç sürücülerine çiçek vererek 14 Şubat Sevgililer Günü’nü kutladı.

Emniyetten 14 Şubat Sürprizi
 
Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri İzzet Baysal Caddesi’ndeki kontrol noktasında araçları durdurarak sürücülere çiçek hediye edip 14 Şubat Sevgililer Günü’nü kutladılar. Polislerden karanfiller alan sürücüler polislere teşekkür etti. Emniyet kemeri takılı olmayan sürücüleri uyaran polisler araç kokuları hediye etti. Çiçek hediye eden polisler sürücülerden yayalara yol verip saygılı olmalarını istedi. Polisler sürücüleri "Sevdiklerinizden ayrılmamak için emniyet kemeri takın" diye uyardı. 14 Şubat Sevgililer Günü’nde sevgilerinin ifadesi olarak sürücülere çiçek hediye ettiklerini belirten Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürü Hakkı Kaynak, şöyle dedi:
 
"Polis olarak amacımız vatandaşımızın can ve mal güvenliğini sağlamak. Bunu kimi zaman yaptığımız eğitimlerle kimi zaman cezalarla sağlamaya çalışıyoruz. Sevgililer Günü nedeniyle bugün farklı bir tutum izlemek istedik ve sevgimizin ifadesi olarak sürücülere karanfil hediye ettik. Sevdiklerimize en büyük hediye hayatta kalmak ve onlarla birlikte zaman geçirip zamanı paylaşmak. Hayatta kalmanın en büyük yollarından biri de trafik kurallarına uymakla başlıyor. Burada en can alıcı hususta emniyet kemeri takmak. Trafik kurallarına uysanız da uymasanız da emniyet kemeri takmıyorsanız 50 kilometre hızla çarptığınızda dördüncü kattan düşmüş şekilde bir etki yapıyor. Çarpma anında sürücünün ağırlığı iki katına çıkıyor ve bunu da ancak emniyet kemeri frenliyor. Emniyet kemeri taktığınızda yüzde 50 hayatta kalma ve yaralanmama ihtimaliniz artıyor. Bu da sevdiklerimiz için en güzel hediyedir."
Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2015, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER