Emine Ülker Tarhan'dan Özgecan'ın Ailesine Taziye

Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan, Mersin’in Tarsus İlçesi’nde öldürülen Özgecan Aslan’ın ailesine taziyede bulundu.

Emine Ülker Tarhan'dan Özgecan'ın Ailesine Taziye
Barış Mahallesi’nde bulunan eve giden anne Songül ve baba Mehmet Aslan ile görüşen, kendisi de Mersinli olan Tarhan, başsağlığı dileklerini iletti. Ziyaretin ardından bir açıklama yapan, bir kız annesi ve hukukçu olarak çok üzgün olduğunu belirten Tarhan şunları söyledi:
 
"Daha kaç genç kız, kadın için mezarlar kazılacak? Bu ülkede buna itiraz etmek zorundayız. Suçluların hak ettiği cezayı bulmasını istiyoruz. Bu acıyı başka hiçbir şey hafifletemez. Devlet adaleti sağlamak zorunda. Bununla mücadele edilmeli.  Bu ülkede buna itiraz etmek zorundayız. Kadınları birlik olmaya, o anneleri, kız çocukları için mücadele etmeye, savaşmaya çağırıyorum. Bunları hak etmiyoruz. Biz bu ülkenin kadınları olarak bunları hak etmiyoruz. Çocuklarımız bunu hak etmiyor. Devlet, çocuklarımızın güvenliğini sağlamak zorunda. Buna kim sebep olduysa canileri cezalandırmak da dahil kim teşvik ettiyse şiddeti kim çağırdıysa tüm kadınlar olarak bununla mücadele etmek zorundayız."
 
İdam konusuyla ilgili soruyu yanıtsız bırakan Tarhan, bulunduğu yerin siyaset konuşmak için doğru yer olmadığını söyledi.
 
Öte yandan kentin farklı noktalarında Özgecan Aslan için toplanarak eylem yapan vatandaşların bir kısmı, sloganlar atarak taziye evine kadar yürüdü. Evin önünde bulunan taziye çadırına akın edenler aileyi yalnız bırakmadı.
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2015, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER