Emekli Uzman Çavuşlar, Aileleriyle Özlük Haklarını İstedi

Emekli Uzmanlar Derneği (EMUZDER) üyeleri, özlük haklarına dikkat çekmek için aileleriyle Abdi İpekçi Parkı'nda eylem yaptı.

Emekli Uzman Çavuşlar, Aileleriyle Özlük Haklarını İstedi

 

Türkiye'nin çeşitli illerinden aileleriyle birlikte gelen EMUZDER üyeleri sabah saatlerinde Sıhhiye Abdi İpekçi Parkı'nda toplandı. Ellerinde Türk bayrağı ve 'Uzman erbaşlara da sahip çıkın' dövizleri bulunan grup, 'Hakkımızı isteriz' şeklinde slogan attı. Özlük haklarının iyileştirilmesini isteyen uzman çavuşlar ve aileleri tepki için keplerini yere fırlattı. Bir süre sonra buradan alınan kepler, parkta bulunan oturma yerlerine bırakıldı. 
 
Eyleme katılan emekli uzmanlar, gösterilen tepkinin halk ve uzman çavuş eşleri, çocuklarının ortak tepkisi olduğunu, herkese verilen hakkın kendilerine de verilmesini istedi. 
 
Toplanan çocukların gazi ve şehit çocuğu olduğunu belirten yetkililere seslenen başka bir eylemci ise uzman çavuşların dağda, bayırda mücadele ettiğini ancak sosyal faaliyetlere gelince ordu evlerine bile alınmadığını söyledi. 
Yapılan açıklamanın ardından Başkent'te toplanan uzman çavuşlar ve aileleri, Anıtkabir'i ziyaret etmek üzere Abdi İpekçi Parkı'ndan ayrıldı.
 
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2012, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER