banner9

Ellerine Kına Yakılarak Askere Uğurlandı

Kırıkkale’de darbe girişiminden sonra vatandaşlar, meydanlarda demokrasi nöbeti’ni sürdürüyor. Bu akşamki etkinliğe katılan ve yarın vatani görevini yerine getirmek üzere birliğine teslim olacağı öğrenilen Osman Ercan, Kırıkkale meydanında toplanan kalabalık arasında ellerine kına yıkılarak uğurlandı.

Ellerine Kına Yakılarak Askere Uğurlandı
15 Temmuz akşamı yaşanan darbe girişiminden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine her yerde olduğu gibi Kırıkkale’de de vatandaşlar her gece meydanları doldurdu. Bu akşam yine demokrasi nöbeti için meydana gelen vatandaşlar ilginç bir olayla karşılaştı. Arkadaşları ve ailesiyle birlikte demokrasi nöbetine gelen ve bu akşam askere gidecek olan Osman Ercan’ın ellerine kına yakıldı. Dualar eşliğinde yakılan kına sonrasında mutlu ve gurur olduğunu dile getiren Ercan, “Aileme söyledim. Şehit olursam kimse arkamdan ağlamasın. Bu vatana canımız feda. Allah başımızdaki büyüklerimize zeval vermesin” dedi. Anne Zeliha Ercan ise “Vatana oğlumda kendim de feda olsun” diye konuştu.
 
Bilecik’te vatani görevini yapacak olan Osman Ercan’ı arkadaşları omuzlarına alarak meydanda dolaştırdı. Ercan, daha sonra otomobile binerek Kırıkkale de şehir turu attı.
Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2016, 23:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER