Elleri Acımış!

Fatih’te asker Ahmet Koca’yı döven polislerin hastaneden aldıkları muayene raporunda, “sağ ve sol ellerinde ağrıları bulunduğu” tespit edildi.

Elleri Acımış!

Fatih’te kamuoyunun tepkisini çeken polis dehşetinin ardından, İçişleri Bakanlığı idari soruşturma başlatmıştı. Eşi ve çocuklarının önünde dövülen Ahmet Koca’nın şikayeti üzerine de İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosu’nca adli soruşturma başlatıldı.

Polis memurları Muhammed Mustafa Gülcan,  Ahmet Özdemir ve Ahmet Güler, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmotoloji Kliğini’ne başvurarak Dr. Hüseyin Öztürk’e muayene oldu.

Polis memurları Gülcan, Özdemir ve Güler, yapılan muayeneleri sonrasında hazırlanan genel adli muyaene raporunda, genel durumlarının iyi ve şuurlarının açık olduğu belirtildi. Polis memurlarından birinin, “sağ elinde hassasiyet”, bir diğerinin “sağ bileğinde ağrı”, bir diğerinin ise “sol el birinci ve üçüncü parmaklarında ağrı” tespit edildi.

Vatan gazetesinin haberine göre, Koca’yı neredeyse öldüresiye döven polis memurları, kendilerinin saldırıya uğradıkları iddialarına dayanak olarak, bu raporları savcılık dosyasına sundu.

Soruşturmayı yürüten Memur Suçları Savcısı Ayhan Bedirhan, Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne talimat yazarak, Emniyet’in yürüttüğü idari soruşturma ve işlemler hakkında bilgi ve tüm evrakları istedi. Savcılık, Emniyet’ten, kamera görüntülerindeki polis memurlarının tespit edilip, hangi polisin hangi eylemi gerçekleştirdiği belirtilerek, görüntülerin tutanak altına alınmasını ve kendilerine gönderilmesi talimatını verdi.

Savcılık ayrıca, olaya karışan ekip araçlarının olay saatlerinde bulunduğu yerlerin GPS sinyallerinin tespit edilerek buna ilişkin belgelerinde gönderilmesini istedi. Savcı, polis memurlarının da ifadelerinin alınmak üzere, Cumhuriyet Başsavcılığı’nda hazır edilmeleri talimatını Emniyet’e iletti.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2012, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER