Eline Bıçak Alıp Çatıya Çıktı

Erzurum’da çay ocağı işleten 45 yaşındaki Ercan T., işyerini yıkmaya gelen zabıtaları görünce eline bıçak alıp, tek katı yapının çatısına çıktı. Ercan T.’nin yaklaşık 2 saat süren bıçaklı eylemi, Asayiş Şube Müdürü Gültekin Temel’in çabaları ile son buldu.

Eline Bıçak Alıp Çatıya Çıktı
Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri, bugün saat 09.00’da mahkemenin yıkım kararını yerine getirmek için merkez Yakutiye İlçesi Cumhuriyet Caddesi’ndeki çay ocağına gitti. Zabıta ekipleri çay ocağındaki eşyayı boşaltıp yıkımı gerçekleştirdiği sırada işyeri sahibi Ercan T. geldi. Zabıtalara tepki gösteren Ercan T., eline bıçak alarak yıkılmak istenen tek katlı çay ocağının çatısına çıktı. Uzun süre polis ve zabıta ekiplerine karşı duran evli ve 2 çocuk babası Ercan T., olay yerine gelen kadın psikolog tarafından ikna edilemedi. Belediye başkanları ile görüşmek istediğini söyleyen Ercan T., "Yetkililerden birisi buraya gelmezse kendimi öldüreceğim. Bunun sorumlusu da polis değil belediye başkanı olacak" dedi.
 
Eşi ve iki çocuğu gözyaşı dökerken yarı çıplak olan Ercan T., bıçakla vücudunu kesmeye başladı. Eylemini sürdüren Ercan T.’yi Emniyet Asayiş Şube Müdürü Gültekin Temel ikna etmeyi başardı. Ercan T. tedavisinin yapılması için önce hastaneye ardından da ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.
Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2015, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER