Elinde Tüfekle Banka Soymaya Kalkıştı

Batman Ziya Gökalp Mahallesi’nde bir kamu bankasının şubesini soymaya gelen yüzü maskeli ve elinde av tüfeği olan bir kişi, güvenlik görevlilerinin direnmesi üzerine paniğe kapılıp kaçtı. Soygun girişimi güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Elinde Tüfekle Banka Soymaya Kalkıştı
 
Olay saat 16.35 sıralarında meydana geldi. Av tüfeği bulunan bir kişi banka şubesine gelerek elindeki poşeti gösterip, "Bu poşette bomba var" diyerek soyguna kalkıştı. Banka görevlilerinden 150 bin lira isteyen, yüzü maskeli eldiven giyen ve ayaklarına poşet bağladığı dikkati çeken bu kişiye güvenlik personeli müdahale etti. Paniğe kapılan soyguncu, elindeki poşeti bırakıp kaçtı.
 
Soygun ihbarı üzerine olay yerine gelen polis, banka şubesi çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Bomba imha uzmanları, bankaya bırakılan poşette inceleme yaptı. Poşetin boş olduğu belirlenirken polis, güvenlik kameralarını incelemeye aldı ve soygun girişiminde bulunan kişinin yakalanması için çalışma başlattı.
 
Banka şube müdürü Muharrem Kocaaslan, "İçeri girer girmez soyguncu elindeki poşette bomba olduğunu söyledi. Bizden 150 bin lira para istedi. Paramız yok deyince, poşeti bırakıp kaçtı" dedi.
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2014, 18:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER