banner24

'Eli Öpülecek Öğretmen'

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Kadirli İlçesi'nde yaptırılacak 5 derslikli anaokulu için biriktirdiği 250 bin TL'yi bağışlayan emekli öğretmen Fatma Kutlu Köksal Ayvacı'nın elini öpüp, başına koydu.

'Eli Öpülecek Öğretmen'

Valilikte düzenlenen okul yaptırma protokolü imza törenine Vali Celalettin Cerrah, emekli öğretmen Fatma Kutlu Köksal Ayvacı, Kadirli Kaymakamı Necip Çakmak ve İl Milli Eğitim Müdürü Kadir Kılıç katıldı. İmzaların atılması ardından Vali Celalettin Cerrah, emekli öğretmen Fatma Kutlu Köksal Ayvacı'nın elini öperek duyarlı davranışından dolayı teşekkür etti.  Memuriyeti sırasında tüm birikimini eğitim için bağışlayan bir öğretmenin kentin varlıklı insanlarına örnek olması gerektiğini vurgulayan Vali Celalettin Cerrah, anaokuluna Ayvacı'nın adını verecekleri, ihtiyaç duyulan parayı da Valilik olarak tamamlayacaklarını söyledi. Vali Cerrah, şöyle dedi:

"İnşallah öğretmenimizin yaptığı bu davranış diğer hayırseverlerimize ve zenginlerimize örnek olur. Zenginlerimiz üç maymunu oynamasınlar. 'Görmedim, duymadım, konuşmadım' demesinler. Osmaniye'de para kazanıyorlarsa eğitime katkılarını bekliyorum."

Ayvacı, yıllardan bu yana bir okul yaptırmayı çok arzu ettiğini belirterek "Allah bunu bana nasip ediyor. Çok sevinçliyim, çok mutluyum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2012, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER