Elektrikleri Kesildi, Mahalleli Eylem Yaptı

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde, elektriklerin 2 gündür kesildiğini iddia eden mahalle sakinleri trafiğe kapattıkları yolda lastik yakarak eylem yaptı.

Elektrikleri Kesildi, Mahalleli Eylem Yaptı
Elektrik trafosunun bulunduğu Abdalağa Caddesi üzerinde akşam saatlerinde toplanan bir grup mahalle sakini, elektriklerinin 2 gündür kesik olduğunu ve mağdur edildiklerini söyledi. Yetkililerden sorunlarının çözümüne dair girişimlerinin sonuçsuz kaldığını ileri süren kalabalık daha sonra ulaşıma kapattıkları caddedeki trafo önünde lastik yakarak eylem yaptı. Bu sırada caddeye gelen mahalle muhtarı, itfaiye ekiplerine ihbarda bulundu. İhbar üzerine gelen itfaiye ve polis ekipleri, yanan lastikleri söndürüp yolu trafiğe açtı.
 
Elektrik kesintisinin mahalle sakinlerini haklı olarak öfkelendirdiğini belirten mahalle muhtarı Fatih Çiftel, "Mahallemizde sık sık elektrik kesintisi yaşanıyordu, ancak son iki gündür tamamen gitti. DEDAŞ’ı defalarca arayıp şikayette bulunmamıza rağmen kesintiye çözüm bulunmadı. Artık mahalle sakinlerini sakinleştiremiyorum, çünkü yaşanan kesintiler bitmiyor" dedi.
 
Polis ve itfaiye ekiplerinin sonlandırdığı eylemin ardından vatandaşlar, mahalleye elektriklerin verilmesiyle evlerine döndü.
Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2015, 20:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER