banner9

Elazığlı Öğrencilerin Öğretmenler Günü Hediyeleri Türkmenlere

Elazığ Kaya Karakaya Ortaokulu öğrencileri, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle, öğretmenlerine verecekleri hediyelerini ve harçlıkları ile aldıkları yardımları, Suriye’deki Türkmenler’e göndermek üzere yardım kuruluşlarına verdi.

Elazığlı Öğrencilerin Öğretmenler Günü Hediyeleri Türkmenlere
Suriye’nin Hatay sınırında Rus Savaş uçaklarının bombardımanı nedeniyle zor günler geçiren Türkmenler’e yardım göndermek isteyen Kaya Karakaya Ortaokulu öğrencileri, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenlerine verecekleri hediyeler ile  cep harçlıkları ile aldıkları giyim ve yiyecekleri, zor günler geçiren Türkmenler’e göndermek üzere okula getirdi. Öğretmenleri nezaretinde topladıkları yardım poşetlerini hayır kuruluşlarına ulaştırmak için toplayan öğrenciler, "Türkmen kardeşlerimize yardım göndermek istedik. Bir poğaça, gül, su, meyve suyu, bir de ayran almıştık. Bunları kardeşlerimize gönderiyoruz" dedi.
 
Öğrenciler topladıkları yardımlarla birlikte yazdıkları, ’Rusya defol’, ’Türkmenler yalnız değildir’ yazılı dövizlerle yaşananları protesto etti. Öğrencilerin topladıkları yardım poşetleri okul önünde toplandıktan sonra Türkmenler’e yardım götüren kuruşlara teslim edileceği belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2015, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER