Elazığlı Avukat, Cinayet İddiasıyla Gözaltında

Elazığ Barosu avukatlarından 29 yaşındaki Olcay Soner Bektaş, kendi bürosuna gelen eski çalışanı 33 yaşındaki Mehmet Aksoy’u, tabanca ile ateş ederek öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alındı.

Elazığlı Avukat, Cinayet İddiasıyla Gözaltında
Olay, dün akşam Elazığ Cumhuriyet Mahallesi 167’inci Sokak’ta bulunan avukat Olcay Soner Bektaş’a ait ait avukatlık bürosunda meydana geldi. İddiaya göre Mehmet Aksoy, daha önce yanında çalıştığı Bektaş’taki alacağını istemek için bürosuna gitti. Ancak  avukat Bektaş ile eski çalışanı Aksoy arasında tartışma çıktı. Mehmet Aksoy, peş peşe ateşlenen tabancadan çıkan kurşunların isabet etmesi sonucu olay yerinde yaşamını yitirdi. Olaydan sonra avukat Bektaş’ın çağırdığı sağlık ve polis ekiplerinin yaptığı muayede Aksoy’un öldüğü saptandı.
 
’TABANCAYI ÖLEN ÇEKTİ’ İDDİASI
 
Gözaltına alınan Olcay Soner Bektaş, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’ne götürüldü. Avukat Bektaş olay yerine gelen polise, Aksoy’un eski çalışanı olduğu, borç- alacak meselesi yüzünden tartıştıklarını, daha sonra Aksoy’un tabanca çektiğini, kendisinin de silahı almaya çalışırken, tabancanın peş peşe ateş aldığını ve Aksoy’un yere yığıldığını söyledi. 
 
Avukatın bürosunda biri ruhsatsız iki tabanca ve boş kovanlar bulunurken, olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.
Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2015, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER