banner51

Elazığ'da Şehitliklere Ziyaretçi Akını

Elazığ’da, arife gününde vatandaşlar şehitlik ve mezarlıkları ziyaret ederek dualar okudu. Jandarma ekipleri de mezarlık ziyaretinde bulunanlara çikolata ve kolonya ikramında bulundu.

Elazığ'da Şehitliklere Ziyaretçi Akını
 
Elazığ’da vatandaşlar arife gününde İcadiye Şehitliği ile mezarlıkları ve türbeleri ziyaret ederek ölen yakınları için dualar okudu. Mezarlıkta bulunan çeşme başında bidonlarıyla kuyruk oluşturan vatandaşlar, kabristanlıklardaki sevdiklerinin mezarlarını suladı. Dualarını eden vatandaşlar; bayram ibadetlerini yerine getirdiklerini ve arife gününü mezarlık ziyaretlerine ayırdıklarını söyledi.
 
Elazığ İcadiye Şehitliği de şehit yakınlarının akınına uğradı. Şehit aileleri, arife gününü şehitlikte şehitlerinin kabri başında dua edip Yasin okuyarak geçirdi. Şehitlerinin kabri başına bayram şekeri ve kolonya bırakan şehit yakınları, gözyaşları içinde Mehmetçikleriyle bayramlaştı.
 
Elazığ İl Jandarma Komutanlığı Harput Jandarma Karakolu ekipleri, bayram arifesinde kentin eski yerleşim yeri olan Harput Mahallesi’nde bulunan mezarlığa ziyarete gelen vatandaşları yol uygulamasında durdurarak kolonya, bayram çikolatası ve broşür dağıttı. Uygulamada durdurdukları sürücüleri bayram süresince özellikle emniyet kemeri, cep telefonu ve hız konularında dikkatli olmaları konusunda jandarma ekipleri, mezarlık ziyaretine giden sürücülerin bayramlarını da tebrik etti.
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2014, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER