Elazığ'da Jandarmaya Başarı Belgesi

Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, Palu İlçesi kırsalında 31 ton esrarın ele geçirildiği operasyonu düzenleyen jandarma personelini başarı belgesi ile ödüllendirdi.

Elazığ'da Jandarmaya Başarı Belgesi
Valilikte düzenlenen törene İl Jandarma Komutanı Albay Sefer Resuloğlu ve ödül alan jandarma personeli katıldı. Vali Ömer Faruk Koçak, töreni yapmalarındaki gayelerinin uyuşturucu ile mücadeleye verdikleri değerin kamuoyu tarafından bilinmesi olduğunu belirterek şöyle dedi:
 
"İki büyük operasyon gerçekleştirildi. 31 ton esrar ele geçirildi. Her iki operasyonun parasal değeri 62 milyon lira. Çok büyük bir ekonomi. Başlı başına burada ele geçirilen miktar büyük bir başarıyı ifade ediyor. Bunları kullanacak olanların, eğer ele geçirilmeseydi maruz kalacakları problemleri değerlendirdiğimizde bu başarının ne kadar değerli olduğunu paylaşmak istiyorum. Ben arkadaşlarımızın, başta alay komutanımızın ne kadar titiz çalıştıklarını yakından biliyorum. Çünkü bu çalışmaları bir yılı aşkın bir süredir beraberce yürütüyoruz. Bu konudaki gayretleri ve elde ettikleri üstün başarıyı yakından biliyorum. Marifet iltifata tabidir. Toplumun yararına katma değeri çok yüksek olan işlerin ödüllendirilmesi gerekir." 
 
Vali Koçak, daha sonra 8 jandarma personeline başarı belgelerini verdi.
 
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2014, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER