Elazığ Ve Malatyalı Taraftarlardan Teröre Ortak Tepki

Futbolda ezeli rekabet içerisinde olan iki doğu takımı Alima Yeni Malatyaspor ile Vartaş Elazığspor’un taraftar grupları, iki kenti birbirine bağlayan Kömürhan Köprüsü üzerinde bir araya gelerek teröre ortak tepki gösterdi.

Elazığ Ve Malatyalı Taraftarlardan Teröre Ortak Tepki
Daha önce yapılması planlanan ancak çeşitli nedenlerden ötürü ertelenen taraftar buluşmasına, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır,Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve Kale Belediye Başkanı Cemal Akdemir katıldı.
 
Yaşanan terör olaylarına sosyal medya üzerinden tepki gösteren iki takımın taraftar grupları, bu tepkilerinin daha da ses getirmesi için, iki şehri birbirine bağlayan Kömürhan Köprüsü üzerinde saat 15.00’de bir araya gelerek, ellerindeki Türk bayraklarıyla terörü lanetlediler.
 
“BU BİRLİKTELİĞİN TERÖRE KARŞI EBEDİ OLACAĞINI GÖRÜYORUM”
 
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya ve Elazığ’ın futboldaki rekabetinin tüm Türkiye’de bilindiğini belirterek, "Bugün bu birliktelik teröre en güzel tepkidir.  Bu dostluğun, bu birlikteliğin teröre karşı ebedi olacağını da şimdiden görüyorum” dedi. Tüfenkci, Malatya ve Elazığ takımlarının taraftarları arasında bulunan deplasman yasağının bu vesileyle kalkmasını da temenni ederek, “Bu birliktelik, inşallah önümüzdeki günlerde bu yasağın kaldırılmasına bir vesile olur.  Taraftar liderleri de kendi taraftarına sahip çıkarak, dostluk içerisinde yeni bir coşku ortaya çıkarır. Ben bu vesileyle Elazığspor ve Yeni Malatyaspor’a başarılar diliyorum” diye konuştu.
 
“BİZ DE ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPALIM İSTEDİK”
 
Malatyaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Murat Soysal ise yaptığı açıklamada “Ülkemizin zor zamanlardan geçtiği şu günlerde biz de üzerimize düşeni yapalım istedik. Elazığsporlu kardeşlerimize biz buradan dost elimizi uzattık. Vatanımız için, milletimiz için Malatyasporlu taraftarlar olarak köprüde buluşmaya karar verdik. Mevzu ülkeyse, bizler her platformda sesimizi en gür şekilde haykırmaya hazırız. Elazığsporlu kardeşlerimiz de vatanları için en zor durumlarda her zaman en sert tepkiyi ortaya koymuşlardır” diye konuştu.
 
“HEP BERABER TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLMAK İSTİYORUZ”
 
Elazığspor Narkoz Taraftarlar Grubu Başkanı Mücahit Biçer de ülkenin içinde bulunduğu bu zor dönemde birlik ve beraberlik mesajı vermek istediklerini belirterek, "Sonuçta bir tane Türkiye’miz var, bir tane bayrağımız var, bir toprağımız, bir vatanımız var.  Bu kırgınlıklar, aramızdaki bu husumetler biter. Zaten bakıldığından bundan 40 sene, 50 sene önce başlayan bir şey. İnşallah bundan sonra da bu mesajları vereceğiz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2016, 19:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER