El Şakası Cinayetine 15 Yıl

Adana’da kahvede oyun oynarken el şakası yapıp küfür ettiği için tartıştığı 34 yaşındaki Mehmet Mutlugil’i bıçaklayarak öldürdüğü ileri sürülen 43 yaşındaki Ergün Bağ, 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

El Şakası Cinayetine 15 Yıl
Olay, 20 Ağustos’ta merkez Seyhan İlçesi’ndeki Tapanyiğit İşhanı’nda bulunan kahvehanede meydana geldi. Mehmet Mutlugil arkadaşlarıyla okey oynarken, yanına gelen Ergün Bağ iddiaya göre el şakası yaptı. Bu davranıştan hoşlanmadığını söyleyip tepki gösteren Mehmet Mutlugil, oyunu bırakıp kahveden çıktı. Arkasından giden Ergün Bağ, Mehmet Mutlugil ile tartışmaya başladı. Bir anda kavgaya dönüşen olayda Ergün Bağ, üzerinde taşıdığı bıçakla Mehmet Mutlugil’i karnından bıçakladı. Ağır yaralanan Mehmet Mutlugil, kaldırıldığı hastanede tedaviye alındı, Bağ ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Yaralı Mehmet Mutlugil, olaydan 20 gün sonra yaşamını kaybedince Bağ da tutuklandı.
 
’NASIL YARALANDIĞINI BİLMİYORUM’
 
Ergün Bağ hakkında, Adana 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde kasten öldürme suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. Mehmet Mutlugil’in yaklaşık 10 yıldır tanıdığını belirten Ergün Bağ, olay gününü şöyle anlattı:
 
"Çok samimiyetimiz yoktu. Mehmet kahve işletiyordu ancak bir süre sonra işleri bozuldu. Benim param olduğunu bildiği için zaman zaman benden sigara, uyuşturucu, yemek parası istiyordu. Sabıkalı geçmişini bildiğimden para veriyordum. Olay günü 50 lira istedi, vermedim. Kahvede otururken bana ters ters baktı. Bana sataşır diye korktuğumdan oyundan kalktım. Tuvalete giderken ve köfteciye giderken bana küfür etti. Ben de arkasından giderek ’Benlik bir şey var mı?’ dedim. O da ’senlik’ dedi ve bana ’kaçma’ diyip köfteciden bıçak aldı. Araya birileri girip bizi ayırdı. 15 dakika kadar sonra tekrar pasaja gittiğimde, Mehmet, küfür ederek üzerime yürüdü. Bu sırada gözlüğüm düştü. Gözlerim ileri derece miyoptur. Gözlüğüm düştükten sonra aramızda bir arbede oldu bıçak Mehmet’in elindeydi nasıl yaralandığını bilmiyorum."
 
TAHRİK UYGULANDI
 
Mahkeme heyeti, Ergün Bağ’ı kasten öldürme suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. Ergün Bağ’ın suçu ağır tahrik altında işlediğine kanaat getiren mahkeme heyeti, duruşmalardaki iyi hali nedeniyle de indirip uygulayıp 15 yıl hapis cezası verdi.
Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2015, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER