Eksi 6 Derecede Yüzme Şenliği

Kayseri’nin Bünyan İlçesi Belediyesi ve Bünyan Dostlar Grubu tarafından ’5’inci Kış Yüzme Şenliği’ düzenlendi. Yaklaşık 300 doğaseverin katıldığı şenlikte 30 amatör yüzücü, eksi 6 derecede, suya girip kıyasıya yarıştı.

Eksi 6 Derecede Yüzme Şenliği
 
Bu yıl 5’incisi düzenlenen Bünyan Kış Yüzme Şenliği’ne Ankara, Zonguldak, Mersin, Kırşehir ve Kayseri’den yaklaşık 300 doğasever katıldı. Bünyan Belediyesi’nin sabah kahvaltısına katılan ekip, ardından ilçedeki hidroelektrik santralini gezerek yaklaşık 2 saatlik doğa yürüyüşü yaptı, yarışmanın gerçekleştirileceği Pınarbaşı Göleti’ne geldi. Göletteki buz gibi suda yarışmaya katılan 30 amatör yüzücü, ’Bayanlar yüzme’, ’Erkekler atlayış’ ve ’Erkekler yüzme’ kategorilerinde yarıştı. Bünyan Kaymakamı Cihat Koç ve  Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu’nun da izlediği yarışma 1.5 saat sürdü. Katılımdan mutlu olduklarını ve ilerleyen dönemlerde daha kapsamlı bir organizasyon yapacaklarını ifade eden başkan Gülcüoğlu, şöyle dedi:
 
"Bu yıl 5’incisini düzenlemiş olduğumuz Bünyan Dostları Girişim Grubu’nun yüzme yarışlarına gerek ülkemizin farklı kesimlerinden gerekse yurt dışından katılım olmuştur. Bundan sonra da uluslararası bir yarışma organizasyonu yapacağız. Hava oldukça soğuk ve aşırı rüzgar var. Buna rağmen hanımefendi ve beyefendiler havaya aldırış etmeden suya girdi. Bu insanımızın enerjik bir yapısı olduğunun göstergesidir."
 
Yarışlar sonrası katılımcılara cesaret madalyası ve katılım sertifikası verilirken, izleyicilere Bünyan Belediyesi’nce yemek ve çay ikramında bulunuldu.
 
Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2016, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER