banner51

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Denizli'de

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Denizli’nin Anafartalar,  Dokuzkavaklar, Sümer, Aktepe ve Karşıyaka mahallelerine doğalgaz hattı bağlanması için yapılan temel atma törenine katıldı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Denizli'de
Anafartalar Mahallesi’nde düzenlenen temel atma törenine Vali Şükrü Kocatepe, AK Parti Denizli milletvekilleri Mehmet Yüksel, Bilal Uçar ve Nurcan Dalbudak, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan katıldı.  Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 2006 yılında Nihat Zeybekçi’nin Belediye Başkanlığı döneminde kente doğalgazın geldiğini hatırlatarak, "Denizli’de hava kirliliği nedeniyle nefes bile alınamıyordu. Doğalgazı bu kente başkanlığı döneminde getiren bakanımız Nihat Zeybekci’ye teşekkür ederiz" dedi.
 
’HAVAMIZ DAHA TEMİZ OLACAK’
 
Kente doğalgaz gelmeden önce kirlilikten gökyüzünde kuşların bile uçmadığını söyleyen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de, "Denizli, Türkiye’nin en kirli kentiydi. Şu anda ilk 30’da yokuz. Yaptıklarımız yeterli değil. Kentin kenar semtlerinde de doğalgaz kullanılmaya başladığında havamız daha temiz olacak" diye konuştu.
 
Doğalgaz hattı için temel atılan Anafartalar, Dokuzkavaklar, Sümer, Aktepe ve Karşıyaka mahallelerinde 1 yıl sonra doğalgaz kullanılabileceği belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2014, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER