banner51

Eğitimcilerden Tabutlu Yürüyüş

Eskişehir’de eğitim iş kolundaki sendikalar ayrı ayrı yürüyüş düzenledi. Türk Eğitim Sen’in yürüyüşünde, üzerinde ’Sınav, alınteri, kariyer, liyakat ve tecrübe’ yazılı kartondan yapılmış tabut taşındı. Yürüyüş sırasında bankta oturan bir kişi eylemcilere "Size rahat batıyor" diye bağırınca dövüldü. Bir ayağından engelli olduğu belirtilen kişi hastaneye götürüldü.

Eğitimcilerden Tabutlu Yürüyüş
 
Türkiye genelinde yapılan bir günlük iş bırakma eylemi kapsamında Eskişehir’de Eğitim-İş, Türk Eğitim- Sen ve Eğitim- Sen şubeleri ayrı ayrı yürüyüş düzenledi. İlk olarak Eğitim-İş Sendikası’na üye yaklaşık 50 kişi, Hamamyolu Caddesi’nden İl Sağlık müdürlüğü önüne kadar yürüdü. Burada basın açıklaması yapan grup ardından dağıldı.
 
Eğitim- Sen üyeleri de öğle saatlerinde Porsuk Bulvarı’nda toplandı. Yaklaşık 300 kişi sloganlar atarak Eskibağlar Mahallesi’ndeki Espark Alışveriş Merkezine kadar yürüdü. Grup Espark önünde bulunan Gezi Parkı eylemleri sırasında öldürülen üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın heykeli önünde bir süre oturdu. Daha sonra kalabalığa hitaben basın açıklamasını Eğitim- Sen Şube Başkanı Serkan Demir okudu.
 
TEPKİ GÖSTERİNCE DÖVÜLDÜ
 
Türk Eğitim- Sen üyeleri de öğle saatlerinde Vişnelik Mahallesi’nde toplandı. Yaklaşık 350 kişi, ellerinde Türk bayrakları ile yürüyüşe geçti. Kalabalık etrafında ’Sınav, alınteri, kariyer, liyakat ve tecrübe’ yazılı kartondan yapılmış tabut taşındı. Yürüyüşçüler İki Eylül Caddesi Esnaf Sarayı Çarşısı önünden geçerken bankta oturan ve alışveriş merkezinde temizlik işçisi olarak çalıştığı belirtilen bir kişi, "Size rahat batıyor" diye bağırdı. Yürüyüşe katılanlardan bir grup, bu kişinin yanına gitti. Küfürlü konuşmalara devam ettiği öne sürülen ve bir ayağından engelli olduğu belirtilen kişi 3-4 kişi tarafından dövüldü. Yürüyüşteki diğer sendika üyelerinin araya girmesiyle dövülen kişi kalabalıktan uzaklaştırıldı ve daha sonra çağrılan ambulansla Yunus Emre Devlet Hastane götürülerek tedavisi yapıldı. Grup, İki Eylül, Köprübaşı ve Hamamyolu caddelerinden yürüyerek Yediler Parkı’ndaki Saatli Park’a geldi. Burada yapılan basın açıklamasının ardından kalabalık dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2014, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER