'Eğitim Terörü Bitirir'

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Bingöl Emniyet Müdürü’ne yönelik saldırı ile ilgili olarak "Ne kadar çok eğitime ağırlık verirsek, terörle o kadar iyi başa çıkabiliriz. Terörle sadece askeri ve güvenlik tedbirlerle değil, aynı zamanda eğitim boyutuyla da mücadele etmemiz gerekiyor. Onu bildikleri için zaten eğitim kurumlarımızı özellikle kundaklıyorlar, oralara saldırıyorlar" dedi.

'Eğitim Terörü Bitirir'
 
Ankara’dan öğle saatlerinde Eskişehir’e gelen Bakan Nabi Avcı, Türk Dünyası Kültür Ajansı’nın kalıcı eserler kapsamında restore ettiği Orta Işık Camii ile Çürük Hoca ve Camalciler sokaklarının açılış törenine katıldı. Cuma namazını Orta Işık Camii’nde kılan Nabi Avcı daha sonra yine Eskişehir Türk Dünyası Kültür Ajansı tarafından Vişnelik Mahallesi’nde yaptırılan ’Türk Dünyası Dede Korkut Parkı, Dede Korkut Anıt Duvarı ve Camii’nin açılışını yaptı. Burada parkı gezen bakan Avcı ardından Rixos Eskişehir Otel’de Eskişehir Basket kulübünün yöneticileriyle görüştü.
 
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Avcı bir gazetecinin Bingöl Emniyet Müdürüne yönelik silahlı saldırıyı nasıl değerlendirdiğini sorması üzerine şöyle konuştu:
 
"Hepsine öncelikle Allah’tan rahmet diliyorum, bütün şehitlerimize. Yaralılarımızı acil şifalar diliyoruz. Teröre verilebilecek en güzel cevap hayatın akışını aksatmadığımızı, her şeye rağmen bizim hizmetlerimizi devam ettiğini göstermemizdir. O bakımdan bu akış hayatın normale dönüşüne yapılacak katkılar aynı zamanda teröre verilen anlamlı bir cevap olur. Tekrar hepsine Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Dikkat ederseniz terörün son zamanlarda özellikle en büyük hedefi, özellikle hedef aldığı kurumlar eğitim kurumları. Bu da nasıl bir zihniyetle mücadele etmekte olduğumuzun da bir göstergesi. Demek ki ne kadar çok eğitime ağırlık verirsek terörle o kadar iyi başa çıkabiliriz. Terörle sadece askeri ve güvenlik tedbirlerle değil aynı zamanda eğitim boyutuyla da mücadele etmemiz gerekiyor. Onu bildikleri için zaten eğitim kurumlarımızı özellikle kundaklıyorlar, saldırıyorlar. Ama eğitimcilerimiz, öğretmenlerimiz, eğitim yöneticilerimiz, öğrencilerimiz ve halkımız bunlara pabuç bırakmaz."
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER