banner51

Eğitim Seti Satışına Suç Duyurusu

Karabük’te oturan Kaya ailesi, özel eğitim öğrencisi çocukları için aldıkları eğitim setinin satışını iptal etmeyen firma hakkında dolandırıcılık iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Anne Esra Kaya, eve gelip Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak çalıştıklarını söyleyen firma görevlisinin, "Beğenmezseniz 7 günde geri iade edebilirsiniz" dediğini, 3 gün sonra aradıklarında ise 3 bin lirayı ödemeleri gerektiğinin söylendiğini belirtti.

Eğitim Seti Satışına Suç Duyurusu
 
Esra ve Mehmet Kaya çifti, 1 ay önce eve gelen ve Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak çalıştıklarını söyleyen firma görevlisinden, dersleri kötü olan özel eğitim öğrencisi çocukları 10 yaşındaki Berat için eğitim seti aldı. Firma görevlisinin, "Beğenmezseniz 7 günde iade edebilirsiniz" demesi üzerine sözleşmeyi imzalayan Kaya çifti, 3’üncü gün firmayı arayıp seti beğenmediklerini söyleyerek satışın iptalini istedi. İddiaya göre, önce sözleşmenin iptal edileceği söyleyenerek oyalanan aileye, daha sonra parayı ödemeleri gerektiği belirtildi.
 
Esra Kaya, ilk defa kapıdan satış yapan birini eve aldıklarını ve dolandırıldıklarını söyledi. Firma görevlisinin Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak çalıştıklarını söylemesi üzerine güvendiklerini anlatan Kaya, şöyle konuştu:
 
"Eğitim setini beğenmedik, çocuğumuza fayda sağlamayacağına karar verdik ve 3’üncü gün iptal ettirmek için aradık. Önce ’tamam’ dediler, bizi oyaladılar. 20 gün sonra tekrar aradığımda ’sözleşmeyi iptal edemeyiz, siz bu parayı ödeyeceksiniz’ dediler. Sonra internette araştırma yaptığımda bu firma hakkında bu yönde çok sayıda şikayet olduğunu gördüm. Birçok kişi bu şekilde dolandırılmış. Milli Eğitim Bakanlığı’nın adını kullanmasaydı o kişiyi eve almazdık. Böyle bir şey başımıza geleceğini tahmin edemedik. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu konuya el atmasını istiyorum" dedi.
 
Parayı ödemek istemediğini, ancak ödemediği takdirde zabıta memuru olarak eşinin maaşına haciz konulabileceğini belirten Kaya, firma hakkında suç duyurusunda bulunduklarını, başkalarının aynı tuzağa düşmesini istemediğini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2014, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER