Eğitim Gönüllüleri, Öğrencilerle Buluştu

Amasya’nın Merzifon İlçesi’nde, Türkiye Egitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Orjin Deri Gezici Öğrenim Birimi, Vali Hüseyin Poroy Ortaokulu’nda öğrencilerle buluştu.

Eğitim Gönüllüleri, Öğrencilerle Buluştu
 
TEGV ilköğretim çağındaki 7-16 yaşarası çocuklar için, okul içi ve okul dışı saatlerde etkinlik noktaları oluşturdu. TEGV Orjin Deri Gezici Öğrenim Birimi, Amasya’nın Merzifon İlçesi Vali Hüseyin Poroy Ortaokulu’nda öğrencilerle bir araya geldi. Birim Sorumlusu Orçun Altunörgü, "Genel olarak gezici öğrenim birimindeki faaliyetlerle çocukta özgüven, kendini ifade edebilme, bilgisayar kullanımı ve kişisel becerilerinin gelişimini sağlamayı hedefliyoruz" dedi.
 
Programın kişisel gelişim, toplumsal değerler, sağlık ,sanat ve dil iletişimi gibi konuları kapsadığını dile getiren Altunörgü, "Biz çocukları çok seviyoruz, onlar bizim geleceğimiz ve eğitime destek olmak için elimizden geldiğince gönüllülerimiz ile birlikte yapabileceğimiz çoğu imkanı sunuyoruz" diye konuştu. Orçun Altunörgü, gezici öğrenim biriminin 2 etkinlik odasıyla, gönüllüler ile birlikte bir defa da 32 çocuğa etkinlikler sunabildiğini ifade etti.
 
Ders saatleri dışında etkinlikte keyifli dakikalar geçiren öğrenciler, gönüllerince eğlendi.
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER